Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  5 °C
Mimoriadne správy

Fico býval u „svojich ľudí“ podozrivo lacno, podľa Remišovej mu Muňko predal byt výhodnejšie ako protislužbu (video)

 Webnoviny  30. január 2024  61  
Fico býval u „svojich ľudí“ podozrivo lacno, podľa Remišovej mu Muňko predal byt výhodnejšie ako protislužbu (video)

30.1.2024 (SITA.sk) - Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) býval u „svojich ľudí" podozrivo lacno. Uviedla to poslankyňa a predsedníčka parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Veronika Remišová (klub Slovensko).

Dôvodné pochybnosti


Pripomenula, že premiér v minulosti býval u „daňového podvodníka" Ladislava Bašternáka či spolustraníka Dušana Muňka (Smer-SD), ktorého byt neskôr kúpil výrazne pod cenu a za menej, ako ho kúpil sám Muňko.

Remišová sa domnieva, že existujú dôvodné pochybnosti o tom, či si Fico mohol takúto transakciu dovoliť zo svojich oficiálnych príjmov. To, že Muňko predal premiérovi byt pod cenu je podľa poslankyne proti logike, ak nejde o protislužbu za určité výhody. Remišová taktiež tvrdí, že premiér by mal takéto „zľavy" uvádzať vo svojom majetkovom priznaní.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdokumentovanie príjmov


Robert Fico takmer celú svoju profesionálnu kariéru žil len ako zamestnanec štátu. To znamená, že jeho platové podmienky a oficiálne príjmy určovali právne predpisy. Na základe toho je pomerne jasné zdokumentovať, akými príjmami disponoval," uviedla Remišová na utorkovej tlačovej besede.

Exposlanec Milan Vetrák (Slovensko) v súvislosti s Ficovými príjmami a darmi podal podnet, ktorým sa bude zaoberať Remišovej výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Vetrák zároveň tvrdí, že Fica v súčasnosti neupodozrieva z toho, že niečo porušil, zatiaľ podal len podnet výboru na prešetrenie.

Viac k témam: Predaj bytu, Premiér Slovenskej republiky, Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií
Zdroj: SITA.sk - Fico býval u „svojich ľudí“ podozrivo lacno, podľa Remišovej mu Muňko predal byt výhodnejšie ako protislužbu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.