Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,5 °C
Mimoriadne správy

Na Hrebienku pribudnú desiatky ľadových sôch, bude sa konať desiaty ročník Tatry Ice Master

 Webnoviny   5. január 2024  125  
Na Hrebienku pribudnú desiatky ľadových sôch, bude sa konať desiaty ročník Tatry Ice Master

5.1.2024 (SITA.sk) - Svet pod vodou a láska, mier a porozumenie budú témami tohtoročných medzinárodných majstrovstiev ľadových sochárov na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. Jubilejný desiaty ročník Tatry Ice Master sa uskutoční v dňoch 27. a 28. januára. Ako už na svojej internetovej stránke informovali organizátori, desať tímov z celého sveta vytvorí 35 ľadových sôch. Poslúži im k tomu 50 ton ľadu.

Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené. Zámerom je umocniť dizajn a krásu jednotlivých sôch. Sochári každoročne tvoria v areáli v blízkosti budovy lanovky na Hrebienku, ale aj v kupole umiestnenej vedľa Tatranského ľadového dómu, teda v Tatranskej galérii ľadových majstrov.

Diela umiestnené v kupole odolávajú vplyvom počasia, návštevníci ich preto môžu obdivovať zvyčajne až do konca zimnej sezóny. Druhá časť sôch býva zvyčajne ponechaná na otvorenom priestranstve, až kým sa neroztopia.

Na jubilejnom ročníku prídu svoje umenie a talent ukázať tímy zo Slovenska, Česka, Nemecka, Maďarska, Poľska či Ukrajiny. Predstavia sa aj umelci z Litvy, Mongolska, Číny i Španielska. Podujatie bude sprevádzať aj sprievodný program, vystúpi počas neho Pavol Hammel i Katarína Koščová.

Viac k témam: Hrebienok, Stavanie ľadových sôch - Tatry Ice Master
Zdroj: SITA.sk - Na Hrebienku pribudnú desiatky ľadových sôch, bude sa konať desiaty ročník Tatry Ice Master © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.