Štvrtok, 22. október 2020
Prevažne slnečno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Na hraniciach s Ukrajinou sa zrútilo bezpilotné lietadlo, pád stroja vyšetruje polícia

 Webnoviny   6. október 2020  23
Na hraniciach s Ukrajinou sa zrútilo bezpilotné lietadlo, pád stroja vyšetruje polícia

6.10.2020 (Webnoviny.sk) - Riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície Sobrance vyšetruje pád bezpilotného lietadla do trávnatého porastu v blízkosti vonkajšej hranice s Ukrajinou. Prípad sa stal v nedeľu 4. októbra neskoro večer v katastri obce Maťovské Vojkovce (okres Michalovce).

Ešte pred pádom lietadlo zaregistrovali policajti oddelenia hraničnej kontroly v Maťovských Vojkovciach a Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa RHCP Sobrance Agnesa Kopernická.

Bezpilotné lietadlo malo rozpätie krídel približne 2,5 metra. O jeho náleze policajti okamžite informovali Stredisko riadenia vzdušných operácií Ozbrojených síl SR vo Zvolene a rovnako aj Užhorodskú komandatúru Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.

Viac k témam: pád lietadla, Riaditeľstvo Hraničnej a cudzineckej polície (RHCP)
Zdroj: Webnoviny.sk - Na hraniciach s Ukrajinou sa zrútilo bezpilotné lietadlo, pád stroja vyšetruje polícia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.