Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Muža a ženu obvinili z vydierania. Útočili strelnou zbraňou a nútili poškodeného, aby im vrátil peniaze
3.8.2024 (SITA.sk) - Muža a ženu obvinili z vydierania. Informovala o tom trenčianska polícia na svojej sociálnej sieti. Ako polícia spresnila, obvineniu čelí 34-ročný muž a 28-ročná žena, pričom bolo preukázané, že nútili poškodeného, aby im vrátil finančné prostriedky vo výške 3 900 eur. Robili tak prostredníctvom elektronickej komunikácie a telefonátov, a to pod hrozbou násilia.
Útočila dlhou strelnou zbraňou
„Obvinený dokonca poškodeného vyhľadal na ulici v Novom Meste nad Váhom a pristúpil k nemu so zbraňou v ruke so slovami: Kde sú tie peniaze?. Poškodenému mal taktiež povedať, že nedá pokoj jemu ani jeho rodine," spresnila polícia.
Muži sa následne spoločne presunuli do Bratislavy, kde za nimi prišla aj obvinená žena. Tá vytiahla z auta dlhú strelnú zbraň a žiadala od poškodeného peniaze. Poškodený im odovzdal kľúče od svojho auta.
Podnet na vzatie do väzby
„Počas cesty do Nového Mesta nad Váhom obvinený prikladal poškodenému do oblasti rebier nôž, pričom obaja obvinení žiadali od neho finančnú hotovosť 3 900 eur," priblížila polícia s tým, že poškodený zo strachu o svoj život privolal po príchode domov políciu.
Polícia páchateľov zadržala o ulicu ďalej od jeho bydliska, pričom boli umiestnení v cele policajného zaistenia. Vyšetroval podal aj podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby, o čom už rozhodne súd. V prípade preukázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.
Viac k témam: trenčianska polícia, Vydieranie, Vyhrážanie
Zdroj: SITA.sk - Muža a ženu obvinili z vydierania. Útočili strelnou zbraňou a nútili poškodeného, aby im vrátil peniaze © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO