Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Muž spôsobil krátko po sebe dve nehody na diaľnici D1, nafúkal vyše 2,5 promile (foto)

 Webnoviny  29. december 2023  80  
Muž spôsobil krátko po sebe dve nehody na diaľnici D1, nafúkal vyše 2,5 promile (foto)

29.12.2023 (SITA.sk) - Muž spôsobil krátko po sebe dve nehody na diaľnici D1. Ako informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave, nehody sa stali v smere z Bratislavy vo štvrtok (28. decembra) krátko po 17:00.

„Pri dokumentovaní jednej z dopravných nehôd diaľniční policajti zistili, že vodič pod vplyvom alkoholu bol zároveň účastníkom aj inej zrážky dvoch vozidiel, ktorá sa stala iba pred pár minútami o dva kilometre ďalej," uviedla polícia. Vodič pri dychovej skúške na alkohol nafúkal čosi vyše 2,5 promile.

„Po vykonaní potrebných úkonov na mieste boli vodič a spolujazdec eskortovaní na policajné oddelenie, kde následne bola hodnoverne zistená totožnosť vodiča. Policajti zároveň zistili, že bol v minulosti odsúdený za trestný čin, a súd vydal príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody," doplnila polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Poverený príslušník polície začal trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Muž bol v nočných hodinách umiestnený do výkonu trestu odňatia slobody.

Viac k témam: Alkohol za volantom, bratislavská polícia, Diaľnica D1, Dopravná nehoda, Ohrozenie
Zdroj: SITA.sk - Muž spôsobil krátko po sebe dve nehody na diaľnici D1, nafúkal vyše 2,5 promile (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.