Piatok, 22. november 2024
Zamračené -0,5 °C
Mimoriadne správy
- Ukrajinský parlament zrušil zasadanie pre sprísnenie bezpečnostných opatrení po tom, ako Moskva nasadila novú raketu
- Trump má novú kandidátku na čelo ministerstva spravodlivosti, bývalú generálnu prokurátorku Floridy Pam Bondiovú
- Moskva na Ukrajine stratila ďalších viac ako tisíc vojakov, prišla aj o bojové vozidlá a delostrelectvo
- Záporožskej jadrovej elektrárni na juhu Ukrajiny hrozí odpojenie od elektriny
- Medzinárodný trestný súd vydal zatykač na izraelského premiéra pre vojnu v Pásme Gazy
25.10.2023 (SITA.sk) - Meniace sa počasie, kratšie dni, vstávanie za tmy, to všetko má vplyv na našu psychiku a motiváciu zvládať výzvy. Ak chcete zvládnuť zimu v dobrej nálade, využite toto obdobie na starostlivosť o seba. Blahodarný vplyv má kognitívne cvičenie a zázračná mäta prieporná.
Spoločnosť Mintel uvádza, že viac ako 50 % ľudí má problémy s koncentráciou. U osôb do 35 rokov je toto riziko 2x vyššie, než u osôb nad 55 rokov. Podľa najnovších výskumov má mäta pozitívny vplyv na bdelosť, pamäť a schopnosť sústrediť sa.
Ako začleniť mätu do života?
- Active Mind Complex - Jediný doplnok stravy na trhu s patentovaným výťažkom z mäty. Vďaka kombinácii vitamínov, minerálov a bylinných extraktov pomáha udržať si mentálnu ostrosť a zvládať výzvy. Štúdia na skupine osôb vo veku 18 – 50 rokov ukázala zlepšenie schopnosti reagovať a rozhodovať sa už po 7 dňoch užívania.
- Čaj - Pripravte si počas chladných večerov lahodnú šálku čaju z čerstvej mäty.
- Aromaterapia- Éterický olej z mäty nakvapkajte do aromalampy a užite si nádhernú vôňu.
Ako cvičiť mozog?
Hoci nejde o sval, je potrebné mozog "posilňovať", aby nezlenivel. Stačí si párkrát za deň urobiť jednoduché cvičenia. Kognitívny tréning zlepšuje neuroplasticitu mozgu a posilňuje jeho schopnosť pamätať si a koncentrovať sa aj v neskoršom veku.
"S vekom sa mozog spomaľuje. Myseľ, ktorá zostáva aktívna, nevykazuje taký pokles. Každodenné cvičenie pomáha dokonca zvýšiť inteligenciu a bystrosť," hovorí Henry Soper, PhD, bývalý lektor fakulty klinickej psychológie, School of Psychology, Gielding Graduate University.
Chcete trénovať sústredenie a zistiť, ako ste na tom s pamäťou a koncentráciou? Otestujte sa zadarmo na stránke Mind Wellness Hub.
Tento článok nie je autorským obsahom SITA.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.
Viac k témam: Active Mind Complex, mäta, pamäť, PR, Sústredenie
Zdroj: SITA.sk - Mäta – kľúč k lepšej pamäti a sústredeniu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.