Piatok, 6. december 2019
Jasno  -3 °C
Mimoriadne správy

Lučanský by mal podľa SaS odvolať Slobodníka, je blízky osobe stíhanej za daňové podvody

 Webnoviny  26. júl 2019  47
Lučanský by mal podľa SaS odvolať Slobodníka, je blízky osobe stíhanej za daňové podvody

26.7.2019 (Webnoviny.sk) - Policajný prezident Milan Lučanský by mal odvolať šéfa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernarda Slobodníka.

Daňový nedoplatok vyše štyri milióny eur


Ako ďalej v piatok na tlačovej besede uviedol poslanec Národnej rady SR za opozičnú stranu SaS Jozef Rajtár, jedným z dôvodov je, že jeden z blízkych ľudí Slobodníka je Peter P. z Levíc. Ten je podľa Rajtára stíhaný za daňové podvody, pričom vec sa dostala už na súd.

Daňový nedoplatok jeho firiem predstavuje podľa Rajtára viac ako štyri milióny eur. Slobodník a Peter P. majú podľa opozičného poslanca byty v jednej bytovke a dcéra Slobodníka využíva auto, ktoré je písané na jednu z firiem Petra P.

"Ja som presvedčený, že pán Slobodník nebude ani popierať známosť s Petrom P.," povedal Rajtár. Zdôraznil pritom význam finančnej polície, ktorá vyšetruje práve daňové podvody alebo legalizáciu príjmov z trestnej činnosti.

Albánsky klan Kukuliovcov


Rajtár tiež spomenul staršiu reportáž portálu Aktuality.sk, podľa ktorej má Slobodník blízko k albánskemu klanu Kukuliovcov, ktorý pôsobí na Slovensku.

Tiež podľa neho pred rokom 1989 pôsobil ako starší referent ŠtB. Už tento fakt by ho podľa Rajtára mal diskvalifikovať na funkciu šéfa finančnej polície. Vo funkcii sa však podľa neho drží vďaka tomu, že je "človekom Kaliňáka a Bödörovcov".

"Milan Lučanský dostal veľa času, aby konal. Zdá sa, že po pár vynútených zmenách jeho aktivita zapadla do starých koľají," dodal s tým, že ak Lučanský neodvolá Slobodníka, stratí dôveru SaS.

Lučanský označil tlačovku za chaotickú


Podľa policajného prezidenta Milana Lučanského podozrenie z prepojenia Slobodníka na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu.

"Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát," uviedol v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytlo Prezídium Policajného zboru. Piatková tlačová beseda SaS bola podľa Lučanského značne chaotická a informačne slabá, preto nevie v tejto chvíli vyhodnotiť, o akom trestnom čine poslanec Jozef Rajtar hovoril.

"Predpokladám, že pána Rajtára predvolá Úrad inšpekčnej služby na výsluch a požiada ho o odovzdanie informácií, ktoré má. Ak vyšetrovateľ vyhodnotí, že ide o trestný čin, podľa toho budem konať v súvislosti s Bernardom Slobodníkom," dodal Lučanský.

Viac k témam: Národná kriminálna agentúra (NAKA), policajný zbor SR, Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Lučanský by mal podľa SaS odvolať Slobodníka, je blízky osobe stíhanej za daňové podvody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.