Piatok, 6. december 2019
Jasno  -3 °C
Mimoriadne správy

Foto: Motorkári chceli prepašovať na Slovensko cigarety, polícia zadržala aj troch Srílančanov

 Webnoviny  26. júl 2019  22
Foto: Motorkári chceli prepašovať na Slovensko cigarety, polícia zadržala aj troch Srílančanov

26.7.2019 (Webnoviny.sk) - Pašované cigarety, ale aj cudzincov bez dokladov zadržali v uplynulých dňoch policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance. V katastri obce Pinkovce kamery zachytili dvoch motocyklistov pri rieke Uh.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa RHCP Sobrance Agnesa Kopernická, z jednej motorky vypadol čierny balík, ktorý o pár minút neskôr vyzdvihol tretí motorkár. Všetkých následne zadržali.

Policajti zaistili tri balíky, v ktorých bolo 100 kartónov cigariet bez kontrolných známok. Únik na spotrebnej dani presiahol tisíc eur. Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy.

V katastri obce Ulič v okrese Snina policajti zadržali troch štátnych príslušníkov Srí Lanky. Predviedli ich na oddelenie, aby preverili ich totožnosť. Hranice prekročili mimo hraničných priechod a boli u nás bez povolenia. Administratívne ich vyhostili a dostali trojročný zákaz vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ.

Viac k témam: hranice Slovenska, pašované cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Motorkári chceli prepašovať na Slovensko cigarety, polícia zadržala aj troch Srílančanov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.