Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Kým premiér bojuje o život, Blaha s Dankom opäť šíria nenávisť a zastrašujú, tvrdí europoslanec Štefanec
Webnoviny 15. máj 2024 441
15.5.2024 (SITA.sk) - Podpredsedovia parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Andrej Danko (SNS) nemôžu zneužívať atentát na zastrašovanie novinárov a občanov.
Uviedol to europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), ktorý zároveň odsúdil atentát spáchaný na Roberta Fica (Smer-SD) a nazval ho neospravedlniteľným v civilizovanej spoločnosti. Tvrdí však, že je nemysliteľné, aby v momente, keď lekári zachraňujú premiérovi život, tragédiu už stihol zneužiť Blaha s Dankom.
Politici opäť šíria nenávisť
„Nehorázne vyhrážanie sa médiám, ale aj národu, a vyhlasovanie politickej vojny či dokonca obviňovanie nezávislých médií z viny na atentáte pripomína štýl politiky v diktátorských režimoch. Na Slovensku sa dlhodobo politické body zbierajú prostredníctvom šírenia nenávisti hlavne zo strany vládnej koalície a dnes vidíme, kam to až môže zájsť. Je načase, aby politici začali ľudí spájať a napätie v spoločnosti tlmiť," uviedol.
Tvrdí, že práve politici, ktorí v čase, keď premiér bojuje v nemocnici o život, opätovne šíria nenávisť, by sa mali pozrieť do zrkadla, aké emócie dlhodobo dávkujú verejnosti vo svojich videách, vystúpeniach na mítingoch či prejavoch v parlamente, a nie sa vyhrážať nezávislým médiám a ľuďom túžiacim žiť v slobodnej, prosperujúcej, demokratickej a pokojnej krajine.
Podľa Danka ide o výsledok spoločenského konfliktu
Atentát na predsedu vlády Roberta Fica je podľa predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka výsledkom spoločenského konfliktu.
„To musí skončiť," zdôraznil Danko.
„Nenávisť psychopatov ako Pročka, Matoviča a niektorých novinárov spôsobila v spoločnosti toto napätie. Boli sme v očakávaní, kedy sa niečo takéto stane. Ani v najhoršom sne sme si nemysleli, že také niečo môže byť pravda. Stále verím, že sa to nejako vysvetlí, ale verejne odsudzujem toto grobianstvo v spoločnosti, ktoré muselo vyeskalovať do takejto situácie," uviedol Danko.
Blaha viní opozíciu a média
Podľa podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu nesú za incident zodpovednosť médiá a opozícia.
„Roky ste živili strašidelnú nenávisť," povedal s tým, že všetci koaliční politici sú momentálne terče. Podpredseda parlamentu Andrej Danko doplnil, že nastanú zmeny v súvislosti s prístupom koalície k médiám. Opoziční politici ako Igor Matovič sa podľa neho zároveň musia zodpovedať za to, čo robili.
„Skončilo to obdobie drzosti," vyhlásil.
Viac k témam: nenávisť, Opozícia, Predseda vlády, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk - Kým premiér bojuje o život, Blaha s Dankom opäť šíria nenávisť a zastrašujú, tvrdí europoslanec Štefanec © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu