Sobota, 24. október 2020
Zamračené  12,1 °C
Mimoriadne správy

Kováčiková podala podnet na ústavný súd, ide o vyhlásenie núdzového stavu na Slovensku

 Webnoviny   6. október 2020  25
Kováčiková podala podnet na ústavný súd, ide o vyhlásenie núdzového stavu na Slovensku

6.10.2020 (Webnoviny.sk) - Prvá námestníčka generálneho prokurátora Slovenskej republiky Viera Kováčiková podala na Ústavný súd SR návrh na začatie konania o súlade vyhlásenia núdzového stavu s Ústavou SR.

Na ten istý súd podala zároveň aj návrh na začatie konania vo veci nariadení vlády na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na zabezpečenie riešenia druhej vlny koronavírusu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

„Uvedomujúc si vážnosť situácie, navrhla alternatívne zrušenie uvedeného uznesenia alebo jeho doplnenie v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky," dodala Tökölyová.

Núdzový stav schválila vláda 30. septembra a platiť začal od 1. októbra. Podľa článku 129 Ústavy SR ústavný súd rozhoduje o tom, či rozhodnutie o vyhlásení výnimočného stavu alebo núdzového stavu a na toto rozhodnutie nadväzujúce ďalšie rozhodnutia boli vydané v súlade s ústavou alebo s ústavným zákonom.

Viac k témam: núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Kováčiková podala podnet na ústavný súd, ide o vyhlásenie núdzového stavu na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.