Utorok, 20. október 2020
Väčšinou jasno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Hasiči mali plné ruky práce, búrlivý vietor postŕhal stromy a dážď upchával priepusty

 Webnoviny   2. september 2020  51
Hasiči mali plné ruky práce, búrlivý vietor postŕhal stromy a dážď upchával priepusty

2.9.2020 (Webnoviny.sk) - Celkovo osemkrát zasahovali profesionálni a dobrovoľní hasiči počas uplynulých 24 hodín v súvislosti s nepriaznivým počasím na území Žilinského kraja. Agentúru SITA o tom informovala Miroslava Ondrichová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.

"Hasiči prevažne odstraňovali spadnuté stromy z ciest a čistili upchaté priepusty. Celkovo zasahovalo 17 profesionálnych hasičov, 12 dobrovoľných hasičov a bolo nasadených deväť kusov hasičskej techniky," uviedla Ondrichová.

V akcii boli hasiči z hasičských staníc v Žiline, Bytči, Námestove a Turzovke a dobrovoľní hasiči z obcí Vysoká nad Kysucou, Korňa a Turzovka.

Viac k témam: dážď, počasie, popadané stromy
Zdroj: Webnoviny.sk - Hasiči mali plné ruky práce, búrlivý vietor postŕhal stromy a dážď upchával priepusty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.