Utorok, 20. október 2020
Slnečno  6,4 °C
Mimoriadne správy

Čaputová: Slovensko stojí za Českom v spore s Čínou, hrozby voči jednému z členov EÚ sú neakceptovateľné

 Webnoviny   2. september 2020  43
Čaputová: Slovensko stojí za Českom v spore s Čínou, hrozby voči jednému z členov EÚ sú neakceptovateľné

2.9.2020 (Webnoviny.sk) - Slovensko „stojí“ za Českou republikou pri spore s Čínou. Uvidela to prezidentka Zuzana Čaputová vo svojom profile na sociálnej sieti. Vzťahy medzi Českom a Čínou sa vyostrili po tom, ako predseda českého senátu Miloš Vystrčil navštívil Taiwan a podľa čínskeho ministra zahraničných vecí Wanga Yi tak porušil zásadu jednej Číny a má za to zaplatiť „vysokú cenu“.

„Slovensko stojí pri Českej republike. Vzťahy Európskej únie (EÚ) a Číny sú založené na dialógu a vzájomnom rešpekte. Hrozby namierené proti jednému z členov EÚ a jeho predstaviteľom sú v rozpore so samotnou podstatou nášho partnerstva a ako také sú neakceptovateľné,“ uviedla Čaputová.

Vyjadrenie hlavy štátu prišlo po stredajšom stretnutí šéfa nemeckej diplomacie Heika Maasa s jeho čínskym náprotivkom. Podporu Česku už vyjadrili viaceré krajiny EÚ, ktoré odsúdili správanie Číny.

Viac k témam: Česko, Čína, vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová: Slovensko stojí za Českom v spore s Čínou, hrozby voči jednému z členov EÚ sú neakceptovateľné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.