Piatok, 24. január 2020
Jasno  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Harabin v Hrnčiarovciach nad Parnou porazil Čaputovú aj Šefčoviča, postarali sa o to väzni

 Webnoviny  18. marec 2019  31
Harabin v Hrnčiarovciach nad Parnou porazil Čaputovú aj Šefčoviča, postarali sa o to väzni

TRNAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Víťazom prvého kola prezidentských volieb v Hrnčiarovciach nad Parnou sa stal Štefan Harabin, ktorý v obci pri Trnave získal 558 hlasov, kým Zuzana Čaputová 490 a Maroš Šefčovič 228. O takýto výsledok sa postarali väzni z tamojšieho Ústavu na výkon trestu odňatia slobody.

Vo volebnom okrsku s väznicou bolo odovzdaných 444 platných hlasov, z toho rovných štyristo získal Harabin. Čaputová dostala za mrežami len 18 hlasov, Marian Kotleba 16 a Šefčovič päť.

Podobná situácia nastala aj v Leopoldove v okrese Hlohovec. Vo štvrtom okrsku so známou väznicou získal Štefan Harabin 148 hlasov, Zuzana Čaputová 18 a Maroš Šefčovič ani jeden hlas.

V Trnavskom kraji dominovala Zuzana Čaputová, ktorá získala 45,32 % platných hlasov, nasledoval Maroš Šefčovič s podielom 15,95 % hlasov. Tretí v poradí v kraji skončil v prvom kole prezidentských volieb Štefan Harabin, ktorého podporilo 11,98 % voličov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKUPrezidentské voľby 2019 na Slovensku: Výsledky prezidentských volieb
Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Harabin v Hrnčiarovciach nad Parnou porazil Čaputovú aj Šefčoviča, postarali sa o to väzni © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.