Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,9 °C
Mimoriadne správy

Generálna prokuratúra je veľmi zodpovedný obstarávateľ, rovnaké hodnotenie získalo len jedno percento registrovaných

 Webnoviny  21. november 2023  123  
Generálna prokuratúra je veľmi zodpovedný obstarávateľ, rovnaké hodnotenie získalo len jedno percento registrovaných

21.11.2023 (SITA.sk) - Portál Transparex na základe analýzy dát v oblasti verejného obstarávania udelil Generálnej prokuratúre SR za výsledky vo verejnom obstarávaní za rok 2022 hodnotenie A+, teda „veľmi zodpovedný obstarávateľ". Informovala o tom hovorkyňa prokuratúry Zuzana Drobová.

Hodnotenie a ocenenie


„Hodnotenie A+ získalo len jedno percento zo všetkých registrovaných verejných obstarávateľov v Slovenskej republike a ocenenie za transparentné obstarávanie bolo udelené len 236 verejným obstarávateľom zo 4 400 hodnotených subjektov," uviedla Drobová.

Generálna prokuratúra tak podľa nej nadviazala na rok 2021, v ktorom bola taktiež vyhodnotená ako „veľmi zodpovedný obstarávateľ" na 10. mieste v kategórii „Ústredné orgány štátnej správy“.

Šetrenie verejných prostriedkov


Generálny prokurátor Maroš Žilinka v tejto súvislosti poďakoval všetkým zamestnancom generálnej prokuratúry, ktorí sa podieľajú a zodpovedajú za proces verejného obstarávania.

„Svojou vysokou profesionalitou prispievajú k šetreniu verejných prostriedkov a účelnému nakladaniu s nimi," zdôraznil Žilinka.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Verejné obstarávanie
Zdroj: SITA.sk - Generálna prokuratúra je veľmi zodpovedný obstarávateľ, rovnaké hodnotenie získalo len jedno percento registrovaných © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.