Štvrtok, 24. september 2020
Oblačno  19,4 °C
Mimoriadne správy

Galanta pre koronavírus sprísnila obmedzenia, kultúrne podujatia budú bez alkoholu a do 22:00

 Webnoviny  18. august 2020  33
Galanta pre koronavírus sprísnila obmedzenia, kultúrne podujatia budú bez alkoholu a do 22:00

18.8.2020 (Webnoviny.sk) - Krízový štáb mesta Galanta v reakcii na šírenie koronavírusu rozhodol, že všetky kultúrne podujatia na území mesta sa môžu konať len do 22:00 a bez podávania alkoholu.

Ľudia nedodržiavali nariadenia


Na jednotlivých podujatiach bol určený maximálny počet ľudí na tisíc, pričom musí zostať zachovaný priestor 5 metrov štvorcových na osobu. V prípade akcií na nádvorí miestneho kaštieľa to znamená, že sa na nich môže zúčastniť najviac 400 ľudí.

Viac o téme: KoronavírusKrízový štáb tak reagoval na priebeh kultúrnych podujatí počas víkendu, na ktorých sa zhromaždilo množstvo ľudí bez rúšok a dodržiavania potrebných odstupov.

Zrušenie všetkých podujatí tesne neprešlo


Podľa primátora Galanty Petra Pašku bola na stole aj možnosť zrušenia všetkých verejných hromadných podujatí, tá pri hlasovaní len o jeden hlas neprešla. Ak by ju krízový štáb prijal, nemohli by sa v Galante konať ani športové podujatia.

Po pondelkovom testovaní pribudli v okrese Galanta ďalší traja ľudia s potvrdeným koronavírusom, od začiatku pandémie ich tu bolo už 67. Okrem najnovších opatrení krízového štábu mesta Galanta zostávajú v platnosti aj ďalšie opatrenia, ako je nosenie rúšok, dezinfekcia rúk alebo dvojmetrové odstupy.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Galanta pre koronavírus sprísnila obmedzenia, kultúrne podujatia budú bez alkoholu a do 22:00 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.