Štvrtok, 29. február 2024
Slnečno  12 °C
Mimoriadne správy

Experti na reštrukturalizáciu a insolvenciu firiem sa spojili do združenia TMA Slovensko

 Webnoviny  21. december 2023  95  
Experti na reštrukturalizáciu a insolvenciu firiem sa spojili do združenia TMA Slovensko

21.12.2023 (SITA.sk) - Novovzniknuté občianske združenie Turnaround Management Association Slovenská republika (TMA Slovensko) má za sebou prvé odborné stretnutie, ktoré sa venovalo manažmentu firiem v kríze. Konferencia TMA Slovensko – Reštrukturalizačné fórum 2023 spojila odborníkov na reštrukturalizáciu a insolvenciu firiem. Združenie TMA Slovensko spája viac ako 30 jednotlivcov, ktorí sa zaoberajú problematikou reštrukturalizácie, krízového manažmentu, insolvencie a jej riešenia. Členstvom sa experti zaväzujú presadzovať vysoké etické a odborné štandardy.

"Prvé odborné fórum svojho druhu spojilo top odborníkov zo Slovenska a Českej republiky. Z rôznych uhlov pohľadu sme sa venovali poskytovaniu služieb v oblasti insolvecie bežnými správcami, špeciálnymi správcami, advokátmi a ďalšími aktérmi. Rád by som sa poďakoval účastníkom odborných panelov a partnerom, ktorí podporili myšlienku spoločnej výmeny skúseností," hovorí Viliam Myšička, predseda TMA Slovensko a partner advokátskej kancelárie Kinstellar.

"Sme radi, že reštrukturalizačné fórum upútalo množstvo špecialistov. Odborné príspevky boli veľmi kvalitné, čím sme si vytvorili dobré predpoklady pre pokračovanie v ďalších ročníkoch. Osobne sa teším, že sme otvorili priestor pre spoluprácu slovenských a českých expertov," pripomína Renátus Kollár, podpredseda TMA Slovensko a partner advokátskej kancelárie Allen&Overy.

Konferencia TMA Slovensko – Reštrukturalizačné fórum 2023 bola zameraná predovšetkým na korporátny segment a pokrývala otázky insolvencie firiem z pohľadu právneho aj ekonomického. Prezentácie a panelové diskusie priniesli praktický pohľad na riadenie podnikov v kríze, na rokovania medzi dlžníkom a veriteľmi a s tým súvisiace právne a ekonomické služby.

"Som rád, že platforma TMA Slovensko do budúca umožní zladenie postupov. Dôležitý je tiež pohľad na aktuálnu právnu úpravu insolvenčného práva u nás a na pripravované legislatívne zmeny," hodnotí aktivity Lukáš Žilinčík, zakladajúci člen TMA Slovensko a riaditeľ Odboru riadenia úverového rizika firiem v Slovenskej sporiteľni.

Podujatie TMA Slovensko – Reštrukturalizačné fórum 2023 podporili: MPH advocates, MKA Nosko, Pospíšil&Partners, TaylorWessing, UniCredit Bank, Tatra banka, Slovenská sporiteľňa a Ernst&Young. Partnermi podujatia boli: Kinstellar, Origon Recovery, PwC, Allen&Overy.

Cieľom TMA je pozdvihnúť na Slovensku úroveň manažmentu spoločností v kríze, ťažkostiach a insolvencii, a tak umožniť slovenským firmám inšpirovať sa v konaní v týchto situáciách. Združenie organizuje podujatia pre špecialistov, ktorí sa profesionálne zaoberajú insolvenciou a podporuje vzájomnú výmenu skúseností, názorov a poznatkov. Združenie je prvou odbornou platformou svojho druhu na Slovensku.

Viac informácií o poslaní a aktivitách TMA Slovensko, ako aj o možnosti členstva prináša stránka združenia.

Informačný servis

Viac k témam: ELTMA Slovensko, PR, Turnaround Management Association Slovenská republika
Zdroj: SITA.sk - Experti na reštrukturalizáciu a insolvenciu firiem sa spojili do združenia TMA Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.