Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
- Francúzske úrady prepustili z väzby kapitána tankera z ruskej „tieňovej flotily“
- Ruské útoky proti Ukrajine zabili počas uplynulého dňa 16 civilistov, ďalších 86 utrpelo zranenia
ECO – INVESTMENT predstavil ďalšie pripravené investície v Slovinsku
Webnoviny 12. máj 2025 356
12.5.2025 (SITA.sk) - 7. mája 2025 predstavil prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo na pracovnom stretnutí s podpredsedom vlády a ministrom financií Klemenom Boštjančičom v slovinskej Ľubľane ďalšie pripravené investície v závode Paloma. Do závodu, ktorý sa nachádza neďaleko Mariboru a je súčasťou holdingu od roku 2017, investuje 43 mil. EUR.
Závod Paloma, ktorý patrí do skupiny SHP GROUP, sa špecializuje na výrobu papierovej hygieny. V priebehu piatich rokov (2020 - 2025 ) tu holding ECO – INVESTMENT a.s. investoval viac ako 130 mil. EUR. Financie išli do výstavby nového papierenského stroja s rýchlosťou výroby hygienického papiera 2 000 m/min s ročnou kapacitou 70 000 ton. Závod realizoval výstavbu haly na spracovanie papiera na finálne produkty, do ktorej boli postupne inštalované 2 vysokovýkonné linky na toaletný papier a kuchynské utierky s kapacitou 40 000 ton ako aj sklad – logistický a expedičný terminal finálnych produktov o kapacite 25 000 paletových jednotiek.
Predmetom investície sú najmodernejšie výrobné linky a automatizované logistické riešenia. "Pripravované investície prinesú ďalší rast závodu a nové pracovné miesta. Inštalované moderné technológie zvýšia produktivitu, pozitívne ovplyvnia dopad výroby na životné a pracovné prostredie, najmnä čo sa týka bezpečnosti a protipožiarnej ochrany, a tiež zvýšia konkurencieschopnosť na náročných trhoch západnej Európy," povedal prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo.
Podpredseda vlády Slovinskej republiky Boštjančič na stretnutí s Milanom Fiľom ocenil rozvoj a modernizáciu závodu Paloma ako aj doterajšie výsledky v oblasti ekonomickej, sociálnej i environmentálnej. Investrovi vyjadril plnú podporu slovinskej vlády.
O spoločnosti SHP Group (Slovak Hygienic Paper Group)
SHP Group je najväčším producentom hygienických papierov v strednej a juhovýchodnej Európe. Táto nadnárodná spoločnosť združuje skupinu výrobných a obchodných spoločností z oblasti celulózo-papierenského priemyslu. Zastrešuje desať spoločností v šiestich krajinách Európy s ročným obratom do 300 miliónov EUR. V šiestich výrobných závodoch SHP Group ročne vyrobí takmer 200 tisíc ton papiera, pričom výrobky z neho sa distribuujú do 46 krajín sveta. V súčasnosti zamestnáva viac ako 1 300 ľudí. Je súčasťou holdingu ECO – INVESTMENT a.s., čo je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, potravinárstvo a reality. Od jeho založenia je holding prítomný vo viacerých charitatívnych projektoch v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.
Informačný servis
Viac k témam: Investície, PR
Zdroj: SITA.sk - ECO – INVESTMENT predstavil ďalšie pripravené investície v Slovinsku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA