Štvrtok, 18. júl 2024
Väčšinou jasno  22,4 °C
Mimoriadne správy

Dzurindova strana Modrí, Most-Híd sa premenovala, zmena názvu odráža angažovanosť vo vzťahu k európskym hodnotám

 Webnoviny  19. december 2023  122  
Dzurindova strana Modrí, Most-Híd sa premenovala, zmena názvu odráža angažovanosť vo vzťahu k európskym hodnotám

19.12.2023 (SITA.sk) - Strana Modrí, Most-Híd sa premenovala. Po novom sa politický subjekt volá Modrí- ES (Európske Slovensko). Na premenovaní strany sa zhodli delegáti strany na sneme, ktorý sa konal 11. decembra.

Významný krok v budúcnosti strany


Ako politický subjekt ďalej informoval, zmena názvu je významný krok v budúcnosti strany. Odráža tiež jeho angažovanosť vo vzťahu k európskym hodnotám a európskemu smerovaniu Slovenska. Strana tiež avizuje zámer naďalej bojovať za spravodlivé, inkluzívne a európske Slovensko.

„Nový názov - Modrí - ES nám umožňuje jasne vyjadriť našu odhodlanosť pracovať pre dobro spoločnosti a dosiahnuť skutočnú prosperitu a solidaritu vo vnútri krajiny aj v rámci Európskej únie. Týmto krokom chceme vyjadriť našu pripravenosť prispievať k rastu a rozvoju Slovenska a zároveň byť aktívnym hráčom v európskom projekte. Zdôrazňuje našu pevnú vieru v hodnoty, ako je sloboda, demokracia a vzájomná spolupráca medzi členskými štátmi," uviedol predseda strany Mikuláš Dzurinda.

Návrhy a stratégie delegátov


Dodal, že zmenu učinili s plným porozumením strany Most-Híd, s ktorou majú v úmysle naďalej úzko spolupracovať. V rámci snemu delegáti diskutovali aj o aktuálnych politických témach, ktoré stoja pred Slovenskom.

„Delegáti snemu vyjadrili svoje návrhy a stratégie, ktoré pomôžu riešiť tieto problémy a prispejú k budúcemu úspechu krajiny," doplnila strana.

Viac k témam: politická strana, Predseda strany Most-Híd, zmena názvu strany
Zdroj: SITA.sk - Dzurindova strana Modrí, Most-Híd sa premenovala, zmena názvu odráža angažovanosť vo vzťahu k európskym hodnotám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.