Štvrtok, 22. október 2020
Polojasno  12 °C
Mimoriadne správy

Dolný Kubín pomáha rodičom, tlačivá k príspevku pri narodení dieťaťa dodáva priamo do nemocnice

 Webnoviny  15. október 2020  27
Dolný Kubín pomáha rodičom, tlačivá k príspevku pri narodení dieťaťa dodáva priamo do nemocnice

15.10.2020 (Webnoviny.sk) - Pomocnú ruku rodičom novorodencov počas pandémie koronavírusu podáva dolnokubínska samospráva. Ako informoval hovorca mesta Martin Buzna, vzhľadom na aktuálnu situáciu sa radnica rozhodla doručiť mamičkám priamo do pôrodnice v Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou všetky potrebné tlačivá k vybaveniu príspevku pri narodení dieťaťa.

"Rozhodli sme sa mamičkám, ktorým sa narodí dieťatko, doručiť priamo do pôrodnice všetky podklady nielen k príspevku pri narodení dieťaťa, ale aj návratku na slávnostne prijatie novonarodených detí či gratulačný list. Chceme, aby si mohli všetky dokumenty v pokoji pripraviť, aby tak nemuseli na mestskom úrade a matrike zbytočne stráviť veľa času,“ povedal primátor Ján Prílepok.

Stoeurový príspevok poskytujú v Dolnom Kubíne rodičom, prípadne jednému z rodičov dieťaťa s trvalým pobytom na území mesta.

„Žiadosť o finančný príspevok pri narodení dieťaťa je možné podať najneskôr do šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa.V žiadosti, ktorej prílohou je aj kópia rodného listu dieťaťa, je potrebné uviesť číslo účtu, vkladnej knižky, sporenia alebo poistenia na meno dieťaťa," vysvetlila Katarína Trubanová z odboru sociálnych vecí a rodiny na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Viac k témam: Koronavírus, príspevok pri narodení dieťaťa
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolný Kubín pomáha rodičom, tlačivá k príspevku pri narodení dieťaťa dodáva priamo do nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.