Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Do košickej ZOO pribudlo nové zviera, návštevníci sa môžu tešiť na samičku pandy červenej (foto)

 Webnoviny   2. január 2024  68  
Do košickej ZOO pribudlo nové zviera, návštevníci sa môžu tešiť na samičku pandy červenej (foto)

2.1.2024 (SITA.sk) - V ZOO Košice pribudla v decembri 2023 samička pandy červenej. Jeden a pol ročnú Nerissu doviezli z poľskej ZOO Lodž.

„Má pokojnú povahu, rýchlo sa aklimatizuje a spolupracuje s chovateľmi veľmi dobre," uviedla zoologická záhrada na sociálnej sieti.

Doplnila, že návštevníci ju môžu vidieť v hornej časti zoo - Altaj, pri chovnom komplexe kozorožcov sibírskych. ZOO Košice pripomenula, že na jar v roku 2020 doviezli dvoch samcov pandy červenej. Išlo o bratov zo Zooparku Chomutov, Daenga a Thimpiho.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Po troch rokoch chovu samcov sme dostali odporúčania európskeho koordinátora. Jeden z bratov sa má onedlho presunúť do Zoo vo Veľkej Británii a Nerissa bude spojená s druhým samcom, ktorý u nás zostáva," informuje zoologická záhrada. Spolu by mali vytvoriť chovný pár.

Viac k témam: Panda červená
Zdroj: SITA.sk - Do košickej ZOO pribudlo nové zviera, návštevníci sa môžu tešiť na samičku pandy červenej (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.