Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  10,9 °C
Mimoriadne správy

Čižnár sa dohodol s Čaputovou. Skončí vo funkcii generálneho prokurátora a dočasne ho nahradí žena

 Webnoviny  24. júl 2020  63
Čižnár sa dohodol s Čaputovou. Skončí vo funkcii generálneho prokurátora a dočasne ho nahradí žena

24.7.2020 (Webnoviny.sk) - Generálny prokurátor Jaromír Čižnár končí vo funkcii k 10. augustu. Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec, vyplýva to z jeho dohody s hlavou štátu Zuzanou Čaputovou.

Funkciu generálneho prokurátora bude v plnom rozsahu práv a povinností do zloženia sľubu novým generálnym prokurátorom vykonávať prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková.

Generálnemu prokurátorovi Čižnárovi v piatok 17. júla uplynulo sedemročné funkčné obdobie. Bývalý prezident Ivan Gašparovič ho do funkcie vymenoval 17. júla 2013. Generálneho prokurátora SR volia poslanci parlamentu, následne ho do funkcie menuje hlava štátu.

Súčasná koalícia by Čižnárovho nástupcu mala vyberať v septembri.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, voľba generálneho prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk - Čižnár sa dohodol s Čaputovou. Skončí vo funkcii generálneho prokurátora a dočasne ho nahradí žena © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.