Štvrtok, 29. október 2020
Dážď  8,7 °C
Mimoriadne správy

Chlapec sa pokúšal o parkúr. Vyliezol na balkón, pošmykol sa a skončil so zlomeným stavcom

 Webnoviny  28. júl 2020  50
Chlapec sa pokúšal o parkúr. Vyliezol na balkón, pošmykol sa a skončil so zlomeným stavcom

28.7.2020 (Webnoviny.sk) - Pri páde z balkónového zábradlia vo Veľkom Krtíši sa ťažko zranil 10-ročný chlapec. Informuje o tom polícia Banskobystrického kraja na svojej sociálnej sieti.

"V pondelok v dopoludňajších hodinách sa pri parkúre ťažko zranil 10-ročný chlapec. Polícia vo Veľkom Krtíši vyšetruje prípad ako ublíženie na zdraví," uvádza polícia podľa ktorej chlapec na prvom poschodí bytového domu vyliezol na balkónové zábradlie, šmykla sa mu noha a spadol na zem z výšky viac ako šesť metrov.

"Privolaná RZP odviezla chlapca do nemocnice, kde zistili, že má zlomený driekový stavec a zlomeninu pätovej kosti. So zranení sa bude liečiť viac ako 42 dní," doplnila polícia.

Policajti zároveň varujú deti pred nebezpečnými hrami a aktivitami, ktoré so sebou prinášajú riziko úrazu, akými sú veľké výšky, vysoké rýchlosti, nebezpečné nástroje, či hry s ohňom, pri vode, ale aj naháňačky a schovávačky.

Viac k témam: pád z balkóna, parkúr, rýchla zdravotná pomoc (RZP)
Zdroj: Webnoviny.sk - Chlapec sa pokúšal o parkúr. Vyliezol na balkón, pošmykol sa a skončil so zlomeným stavcom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.