Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  5 °C
Mimoriadne správy

Celoročný zákaz pyrotechniky v Nitre bude platiť aj na Silvestra, mesto daruje peniaze radšej útulku zvierat

 Webnoviny  28. december 2023  70  
Celoročný zákaz pyrotechniky v Nitre bude platiť aj na Silvestra, mesto daruje peniaze radšej útulku zvierat

28.12.2023 (SITA.sk) - V Nitre platí celoročný zákaz pyrotechniky a výnimkou nie je ani Silvester. Povolené sú iba ohňostroje, ktoré odpaľuje profesionálna firma, detská zábavná pyrotechnika kategórie F1 či scénická pyrotechnika. Mesto ohňostroj nebude robiť ani tento rok.

„Od roku 2019 išlo na mestský ohňostroj presne 0 eur. Tento rok namiesto neho primátor podpísal darovaciu zmluvu vo výške 3 000 eur pre Útulok Nitra,“ informovala radnica.

Zároveň pripomenula vlaňajší požiar v polyfunkčnom komplexe Polygon, ktorý vypukol na Nový rok po neodbornej manipulácii so zábavnou pyrotechnikou. Škoda dosiahla približne šesť miliónov eur.

Okrem otázky bezpečnosti je všeobecne známe, že pre hlučnú zábavnú pyrotechniku trpia seniori, malé deti, obyvatelia s poruchou autistického spektra, zvieratá, znečistené je ovzdušie aj pôda. Škody po silvestrovskej noci sú aj na majetku obyvateľov a mesta,“ poukázalo mesto.Na Svätoplukovom námestí bude na Silvestra diskotéka od 23:00 do 1:00. Keďže na Nový rok si pripomíname výročie vzniku republiky, zaznie aj štátna hymna a príhovory predstaviteľov mesta.Viac k témam: Silvester, silvestrovský ohňostroj
Zdroj: SITA.sk - Celoročný zákaz pyrotechniky v Nitre bude platiť aj na Silvestra, mesto daruje peniaze radšej útulku zvierat © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.