Piatok, 29. máj 2020
Zamračené  10,2 °C
Mimoriadne správy

Búrky na území Slovenska neutíchajú, na východe meteorológovia opäť vydali výstrahu

 Webnoviny   1. august 2019  47
Búrky na území Slovenska neutíchajú, na východe meteorológovia opäť vydali výstrahu

1.8.2019 (Webnoviny.sk) - Búrok bude vo štvrtok menej, počítať však s nimi stále treba.

Ako informuje iMeteo.sk, v noci začal cez naše územie postupovať front, ktorý prinesie zmenu a o čosi chladnejší a súčasne stabilnejší vzduch.

Výrazne slabšie búrky


"Búrky budú výrazne slabšie a sústredené na východné Slovensko. Vznikať budú nad oblasťou Gemera a postupovať budú smerom k juhovýchodu," avizuje portál.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu pred búrkami 1. stupňa pre Prešovský a Košický kraj a niektoré okresy Banskobystrického kraja. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 65 - 85 km/h.

Škody menšieho rozsahu


"Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov," varujú meteorológovia. Výstraha platí od 12:00 do 21:00.

Viac k témam: počasie, predpoveď počasia
Zdroj: Webnoviny.sk - Búrky na území Slovenska neutíchajú, na východe meteorológovia opäť vydali výstrahu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.