Streda, 4. jún 2025
Mimoriadne správy

Blanár vraví, že s Lavrovom hovorili aj o mierových plánoch, narušenie teritoriálnej integrity je červená čiara

 Webnoviny  10. marec 2024  254  
Blanár vraví, že s Lavrovom hovorili aj o mierových plánoch, narušenie teritoriálnej integrity je červená čiara

10.3.2024 (SITA.sk) - Minister zahrančia Blanár zdôraznil, že vojnu na Ukrajine považujeme za porušenie medzinárodného práva a je potrebné hľadať mierové riešenie.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) vraví, že so svojím ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom pri stretnutí v tureckej Antalyi hovorili aj o mierových plánoch. Uviedol to v relácii verejnoprávnej RTVS O 5 minút 12.

Blanár zdôraznil, že vojnu na Ukrajine považujeme za porušenie medzinárodného práva a je potrebné hľadať mierové riešenie, a tieto postoje tlmočil aj Lavrovovi. Dodal, že to tiež vnímame ako narušenie teritoriálnej integrity, čo označil za červenú čiaru.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine



Šéf ruskej diplomacie podľa Blanára pripustil, že majú záujem rokovať. Blanár opakovane zdôraznil potrebu hľadania mierových riešení.

Šéf slovenskej diplomacie tiež pripomenul, že od Ruska Slovensko odoberá plyn i jadrové palivo. Sergeja Lavrova sa spýtal, či sú dodávatelia ochotní pokračovať v uzavretých kontraktoch a Lavrov mu podľa jeho slov potvrdil, že sú, ale dôležitá je aj ukrajinská strana.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Blanár vraví, že s Lavrovom hovorili aj o mierových plánoch, narušenie teritoriálnej integrity je červená čiara © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.