Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Aplikácia na rezerváciu ubytovania pre Ukrajincov má ukončiť chaos s voľnými kapacitami, bude fungovať ako Booking či Trivago
Webnoviny 11. marec 2022 497
11.3.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo dopravy a výstavby v spolupráci zo Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) pripravilo informačný systém na rezerváciu ubytovania pre utečencov utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. V systéme budú všetky štátne zariadenia, ako aj zaregistrované hotely a penzióny.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Apka podobná Bookingu
Informačný systém bude fungovať podobne ako aplikácie na rezervovanie dovolenky v hoteloch, vďaka čomu budú neustále aktuálne informácie o dostupných kapacitách na Slovensku.
„Ubytovanie budú ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou na Ukrajine, sprostredkovávať priamo z infopointov zamestnanci rezortu dopravy a ďalší vyškolení ľudia. Všetky štátne ubytovacie zariadenia a hotely budú pod jednou strechou, pričom voľné kapacity sa budú zobrazovať v reálnom čase,“ priblížil minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Ubytovacie kapacity
V systéme budú všetky štátne ubytovacie zariadenia, zaregistrovať sa doň môžu aj hotely, penzióny či ubytovne, ktoré majú záujem poskytnúť svoje služby. Urobiť tak môžu na webovej stránke pomocpreukrajinu.sk.
Ubytovanie budú koordinovať priamo z infopointov v Michalovciach a Humennom zamestnanci rezortu dopravy a ďalší vyškolení ľudia z rezortu vnútra, ako aj zo ZMOSu.
Tí zabezpečia odídencom ubytovanie v konkrétnom zariadení, vybavia rezerváciu a poskytnú im všetky dôležité informácie. Informačný systém bude neverejný, ubytovanie bude koordinované z infopointov (veľkokapacitných centier), ktoré budú fungovať nepretržite denne.
Príspevky za ubytovanie utečencov
Ubytovacie zariadenia budú mať podľa ministerstva dopravy možnosť žiadať od odídencov aj doplatok za ubytovanie či stravu. V profile ubytovacieho zariadenia musí byť jednoznačne uvedené, v akej výške tento doplatok bude.
Systém tiež bude evidovať aj možnosti ubytovania pre ľudí s domácimi zvieratami. Hotely, penzióny a ďalšie súkromné ubytovacie zariadenia budú môcť žiadať o príspevok za ubytovaných utečencov aj spätne, podmienkou je, že odídenec musí mať doklad o tolerovanom pobyte.
Viac k témam: Aplikácia, rusko-ukrajinský konflikt, Ubytovanie, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Aplikácia na rezerváciu ubytovania pre Ukrajincov má ukončiť chaos s voľnými kapacitami, bude fungovať ako Booking či Trivago © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Opera SND na festivale v Prahe
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická