Sobota, 16. február 2019
Slnečno  -2,9 °C
Mimoriadne správy

Americké stroje zrejme vychádzajú výhodnejšie, vraví minister Sólymos na nákup stíhačiek

 Webnoviny  11. júl 2018  70
Americké stroje zrejme vychádzajú výhodnejšie, vraví minister Sólymos na nákup stíhačiek

BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) -  Minister životného prostredia László Sólymos zahlasuje za  nákup amerických stíhačiek F-16, povedal pred zasadnutím vlády, ktorá sa zaoberala okrem iného aj otázkou nákupu amerických stíhačiek. Minister sa s návrhom riešenia oboznámil už počas minulého pracovného týždňa.

"Ja som to videl už minulý týždeň, keď nám poslali z rezortu obrany potrebné podklady. Nechcem teraz polemizovať, či to Slovensko potrebuje alebo nie, americké stroje zrejme vychádzajú výhodnejšie," povedal Sólymos.

Odporúčame:
Pellegriniho vláda by mala schváliť nákup amerických stíhačiek F-16 i výmenu zastaraných radarov

Riešenie situácie kritizujú aj predstavitelia politickej opozície. Strana Sloboda a Solidarita reagovala, že rozhodnutie o stíhačkách si vzhľadom na obrovské množstvo peňazí vyžaduje široký politický konsenzus. Liberáli žiadajú tiež odbornú a verejnú diskusiu.

Ministerstvo obrany v utorok zverejnilo návrh o budúcnosti nadzvukového letectva, v ktorom vládnej zostave odporúča americké stroje F-16 Block 70/72. Na nové stíhacie lietadlá by mala vláda minúť viac ako jednu miliardu eur, pričom by bola Slovenská republika vôbec prvou krajinou v Európskej únii, ktorá by mala vo výzbroji najnovšie F-16.

 

Viac k témam: László Sólymos, Ministerstvo obrany SR, Peter Gajdoš, stíhačky F-16 Block 70/72
Zdroj: Webnoviny.sk - Americké stroje zrejme vychádzajú výhodnejšie, vraví minister Sólymos na nákup stíhačiek © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.