Štvrtok, 19. júl 2018
Oblačno  16,5 °C
Mimoriadne správy

Americké stroje zrejme vychádzajú výhodnejšie, vraví minister Sólymos na nákup stíhačiek

 Webnoviny  11. júl 2018  3
Americké stroje zrejme vychádzajú výhodnejšie, vraví minister Sólymos na nákup stíhačiek

BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) -  Minister životného prostredia László Sólymos zahlasuje za  nákup amerických stíhačiek F-16, povedal pred zasadnutím vlády, ktorá sa zaoberala okrem iného aj otázkou nákupu amerických stíhačiek. Minister sa s návrhom riešenia oboznámil už počas minulého pracovného týždňa.

"Ja som to videl už minulý týždeň, keď nám poslali z rezortu obrany potrebné podklady. Nechcem teraz polemizovať, či to Slovensko potrebuje alebo nie, americké stroje zrejme vychádzajú výhodnejšie," povedal Sólymos.

Odporúčame:
Pellegriniho vláda by mala schváliť nákup amerických stíhačiek F-16 i výmenu zastaraných radarov

Riešenie situácie kritizujú aj predstavitelia politickej opozície. Strana Sloboda a Solidarita reagovala, že rozhodnutie o stíhačkách si vzhľadom na obrovské množstvo peňazí vyžaduje široký politický konsenzus. Liberáli žiadajú tiež odbornú a verejnú diskusiu.

Ministerstvo obrany v utorok zverejnilo návrh o budúcnosti nadzvukového letectva, v ktorom vládnej zostave odporúča americké stroje F-16 Block 70/72. Na nové stíhacie lietadlá by mala vláda minúť viac ako jednu miliardu eur, pričom by bola Slovenská republika vôbec prvou krajinou v Európskej únii, ktorá by mala vo výzbroji najnovšie F-16.

 

Viac k témam: László Sólymos, Ministerstvo obrany SR, Peter Gajdoš, stíhačky F-16 Block 70/72
Zdroj: Webnoviny.sk - Americké stroje zrejme vychádzajú výhodnejšie, vraví minister Sólymos na nákup stíhačiek © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.