Piatok, 22. január 2021
Oblačno  6,6 °C
Mimoriadne správy

Tipy na modernizáciu rodinných domov

 Seocentrum  10. december 2020  157
Tipy na modernizáciu rodinných domov

Bývanie v rodinnom dome je pre mnohé rodiny jediná možnosť. Bývanie v panelákovom byte im neposkytuje maximálne súkromie a práve výhoda v podobe vlastnej záhrady, pozemku nahráva do karát rodinným domom.
Ak plánujete modernizáciu rodinného domu, ponúkame vám zaujímavé tipy.


Škandinávsky štýl


Ak chcete svoj rodinný dom modernizovať, odporúčame vám zakomponovať do interiéru zariadenie, ktoré charakterizuje škandinávsky štýl. Škandinávsky minimalistický štýl si obľúbili aj ľudia v našich končinách práve kvôli jeho jednoduchosti, kvôli čistým líniám, kvôli neutrálnym prírodným farbám a aj kvôli prírodným prvkom. V súčasnosti sa dokonca zvýšiť záujem o stavbu drevodomov. Mnohí ľudia si tieto pekné montované domy dávajú postaviť práve na vidieku a poskytnú im všetko, čo potrebujú. 


Ak ale máte klasický murovaný rodinný dom, odporúčame vám zakomponovať do interiéru prvky škandinávskeho štýlu, a to kombinovanie bielej, svetlej sivej, či béžovej farby.


Svetlý nábytok


Ak sa rozhodujete aj o výmene nábytku v jednotlivých miestnostiach, odporúčame vám uprednostňovať skôr svetlý nábytok. Svetlý nábytok prinesie príjemné oživenie interiérového priestoru a navyše bude nadčasový. Pod svetlým nábytkom si predstavujte odtieň dub, buk. Zabudnite na čerešňu, tá je príliš výrazná a zabudnite aj na orech, ten je príliš tmavý.


Svetlý nábytok v minimalistickom štýle vám zmodernizuje každú izbu v domácnosti.


Stačí k nemu skombinovať mäkučké koberce, či pekné svetlé dekoračné závesy po zem.


Moderný interiér je plný jednoduchých, ale zato nadčasových a zároveň moderných dekoračných prvkov. Moderný interiér súčasnosti máva v sebe zakomponované škandinávske prvky, preto sa ich nebojte aj vy a dajte šancu modernému a veľmi obľúbenému škandinávskemu štýlu.


Okrem svetlého nábytku, mäkučkých kobercov odporúčame slamené úložné koše a rôzne iné drevené dekorácie.


Zdroj obrázka: Autor: Photographee.eu  / Shutterstock.com