Streda, 27. január 2021
Jasno  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Jednoduchá a pritom veľmi pekná modernizácia obývačky

 Seocentrum  11. december 2020  162
Jednoduchá a pritom veľmi pekná modernizácia obývačky

Obývačka je miestnosť, kde trávime pomerne veľa času. Keď k nám domov príde niekto na návštevu, tak ho usádzame práve do obývačky. Je to miestnosť, ktorá nás reprezentuje a práve ona býva najviac modernizovaná zo všetkých miestností v domácnosti.


Ak uvažujete nad modernizáciou tejto miestnosti, možno práve tieto praktické tipy by vám pomohli modernizovať obývačku.


Nová sivá sedačka


Jedna z najdôležitejších, ak nie aj najdôležitejšia súčasť obývačky, by mala byť po určitom čase vymenená. V posledných rokoch ale majú ľudia negatívne skúsenosti so sedačkami práve kvôli zlej (slabej) konštrukcii a nekvalitnému poťahu. Nemôžeme sa preto čudovať, že sa zvýšil záujem o slovenské sedačky, ktoré majú nielenže pevnú a trvácu konštrukciu, ale majú aj kvalitné poťahové látky. Ak teda chcete modernizovať, skúste starú vysedenú sedačku vymeniť za novú sivú sedačku, ideálne slovenskej kvality. Tmavá sivá, či svetlá sivá sedačka sú veľmi jednoducho kombinovateľné sedačky, ktoré vyniknú v obývačke a budú moderné aj o pár rokov.


Ak sa ale bojíte, že bude príliš nevýrazná, odporúčame vám ozdobiť si ju práve farebnými dekoračnými vankúšmi, ktoré budete môcť meniť podľa dominantných farieb doplnkov v obývačke.


Knižnica na stenu


Knihy sú dôležitou súčasťou domácnosti, každej domácnosti. Práve v obývačke v modernej dizajnovo atraktívnej knižnici by sme ich mali nechať vyniknúť. Nechajte si vyrobiť na mieru knižnicu na stenu. Knižnica v tvare stromu, či iná dizajnová knižnica, ktorá je zavesená na stene, ozvláštni prázdnu stenu v obývačke. Pekne však vynikne vedľa obývacej steny (ak tam ešte máte miesto).


Ak vám to umožní priestor, dajte si k tejto knižnici na stenu aj pekné kreslo, ktoré bude ladiť k sedačke a praktickú stojacu lampu. Budete mať dokonalý čítací kútik.


Pomôcť ušetriť miesto v obývačke vám môžu aj praktické zasúvacie dvere. Oceníte ich predovšetkým v menších bytoch.


Zdroj obrázka: Autor:  Tr1sha / Shutterstock.com