Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Drevo je skvelý materiál. Tu je pár možností jeho použitia v interiéri

 Seocentrum  28. august 2023  1686  
Drevo je skvelý materiál. Tu je pár možností jeho použitia v interiéri

Drevo je prírodný materiál, ktorý vo veľkom rozsahu používame aj v našich domácnostiach. Také široké možnosti použitia v interiéri má len málo materiálov. Poďme sa pozrieť na niektoré z tých najčastejších.


Podlaha, okná, obloženie steny


Skvelou voľbou je drevená podlaha. Vďaka svojej extrémnej trvácnosti zvýši hodnotu nehnuteľnosti, takže rozhodne ide o investíciu, ktorá sa oplatí. Drevená podlaha dodá interiéru nádych luxusu a rozhodne nevyjde za pár rokov z módy.


Aj kvalitné drevené okná spĺňajú požiadavky tých najnáročnejších zákazníkov. Či už vďaka svojim výborným tepelnoizolačným vlastnostiam, alebo estetickým prednostiam, voľbu drevených okien rozhodne neoľutujete.


Na stenách ešte ostaneme, ale z drevených okien prejdeme na obloženie stien drevom. To má tendenciu zásadným spôsobom zmeniť vzhľad miestnosti, takže môže ísť o vítaný a veľmi zaujímavý dekoračný prvok.


Deliaca stena, schody, nábytok


S pomocou dreva však môžete stenu nielen obložiť, ale rovno jednu aj vytvoriť. Aj keď sú otvorené interiéry veľmi módne, veľa ľudí hľadá spôsoby, ako aspoň „naznačiť“ oddelenie jednotlivých častí, napríklad pri spojenej obývacej izbe a kuchyni. Zvislé drevené dosky v určitých rozostupoch vytvoria dokonalú deliacu stenu.


Ak sa chystáte stavať dvojposchodový dom, môžete drevo použiť aj na schodoch. Drevené schody majú veľa fanúšikov, o čom svedčí aj to, že výrobe drevených schodov sa v súčasnosti darí. Niet sa čomu diviť, drevené schody sú pekné a zaujmú aj z funkčného hľadiska.


Opomenúť nesmieme ani drevený nábytok. Samozrejme, myslíme ten z masívu, ktorý vám môže vydržať večnosť. Či už sa rozhodnete pre manželskú posteľ z masívu, konferenčný stolík, alebo sa „bachnete po vačku“ a investujete do kompletného masívneho nábytku, učiníte správne rozhodnutie.


Zdroj obrázka: Stock.adobe.com
Autor: Casa Media/Wirestock