Sobota, 22. január 2022
Polojasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Výhody a nevýhody keramického umývadla

 Futurino  20. september 2021  327
Výhody a nevýhody keramického umývadla

Dostupné, obľúbené, praktické a estetické. To všetko sú prívlastky, ktoré by sme mohli pripojiť k jednému konkrétnemu druhu umývadla. Umývadlo je samé o sebe nevyhnutné v každej domácnosti. Bez umývadla sa tak povediac nedá fungovať. Ktorý typ umývadla patrí medzi najobľúbenejšie?


Keramické umývadlo môžete bežne vidieť v domácnostiach, podnikoch, či vo filmoch. Patrí medzi najpredávanejšie a teší sa čoraz väčšej obľube. Tak ako všetko, aj keramické umývadlo má svoje výhody, aj nevýhody. Ktoré to sú? 


Výhody   • Je odolné – na umývadlo môžete položiť napríklad horúcu kanvicu alebo hrniec a nevytvorí sa vám na ňom jediný fľak. Keramické umývadlo nie je náchylné na tvorbu jamiek alebo iných poškodení, preto je veľká pravdepodobnosť, že vám v dobrom stave vydrží veľmi dlho.

  • Sú rôzne druhy – môžete si vybrať zo širokej ponuky jedno alebo dvojité umývadlo. Rovnako si môžete zvoliť aj farbu. Klasickou farbou je biela, pre ktorú sa mnohí rozhodnú. Jeden prieskum ukázal, že žiadne keramické umývadlá nie sú identické, takže sa nemôže stať, že by ste mali úplne rovnaké umývadlo, ako napríklad váš sused.

  • Sú rýchlo čistiteľné – keramické umývadlo rýchlo vyčistíte a nepotrebujete žiadne špeciálne čistiace prostriedky. 


Nevýhody   • Sú tvrdé – čo znamená, že ak vám spadne sklenený pohár alebo keramická miska do umývadla, je veľká pravdepodobnosť, že sa vám rozbijú.

  • Nie sú udržateľné – ak hľadáte umývadlo, ktoré bude šetrné k životnému prostrediu, keramické umývadlo nebude pre vás to najvhodnejšie. Keramické umývadlo je vyrobené z materiálu, na ktorého spracovanie je potrebná veľká dávka energie. Ak sa vám umývadlo pokazí, nebude sa dať opätovne využiť. 


Pri kúpe umývadla myslite aj na to, že budete potrebovať umývadlovú batériu. Môžete si vybrať klasickú, ktorá vychádza priamo z umývadla alebo napríklad nástennú batériu.


Zdroj obrázku: Supermop / Shutterstock.com