Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  18,2 °C
Mimoriadne správy

Pracovný dress code: Poradíme vám, ako sa obliekať do práce a na stretnutia

 Seocentrum  14. november 2018  480
Pracovný dress code: Poradíme vám, ako sa obliekať do práce a na stretnutia

Keď sa nám podarí získať novú prácu, snažíme sa vyzerať dobre v očiach nového nadriadeného a dokážeme pracovať aj viac, ako je potrebné. K viacerým pracovným pozíciám sa ale viaže dodržiavanie určitého predpísaného pracovného dress code.
Ako sa teda obliekať do práce a na pracovné stretnutia, aby ste nenahnevali svojho zamestnávateľa?


Muži

Páni by mali jednoznačne nosiť elegantné nohavice, ideálne kombinované s pánskym sakom. Čo sa týka košieľ, neodporúčame žiadne vzorované typu havajských košieľ. Taktiež sú zakázané košele s krátkymi rukávmi. Odporúčajú sa klasické jednofarebné pánske košele – biela, sivá, čierna, ale aj mierne zúžené pánske košele, ktoré by mali byť samozrejme pekne vyžehlené a rukávy nesmú byť ošúchané. Košeľa by mala byť zapnutá až po krk a gombíky na rukávoch by nemali byť rozopnuté.

Pánske sako samozrejme tiež nesmie byť dokrčené a nohavice odporúčame z kvalitného pohodlného materiálu (ideálne z bavlny). Oceníte to najmä pri dlhodobom sedení v kancelárii za počítačom.

Topánky vyberajte ideálne čierne, konkrétne tie s okrúhlou špičkou. Skúšajte ich na tenké ponožky, ktoré budete aj reálne nosiť do práce v týchto elegantných topánkach.

Ženy

Ženy by sa mali vyhýbať veľkým výstrihom, krátkym sukniam, lesklým materiálom, priesvitnému oblečeniu a vo väčšine prípadov aj krikľavému oblečeniu. Pre prácu v kancelárii je vhodné minimalistické elegantné oblečenie, ktoré sa skladá z tohto oblečenia – elegantné sukne pod kolená, trendy dámske blúzky, elegantné jednofarebné saká. K tomuto outfitu samozrejme musíte zvoliť vhodnú dámsku kabelku. Odporúčame predovšetkým dámske kabelky do ruky v prírodných farbách, ako v béžovej, hnedej, sivej.

K tomuto elegantnému oblečeniu si obúvajte pohodlnejšie dámske poltopánky alebo lodičky, ideálne o číslo väčšie. O číslo väčšie lodičky najmä preto, aby sa vám pohodlne chodilo, keď vám noha napuchne.

Vlasy, make-up

U žien je dôležitý aj make-up a vlasy. Vyhýbajte sa výraznému líčeniu a uprednostnite nude make-up. Čo sa týka vlasov, odporúčame rozpustené, poprípade v drdole.
Ak ste v neustálom kontakte s potencionálnymi klientmi, musíte dbať aj o svoje vlasy a tvár. Napríklad tí, ktorí chodievajú prezentovať firmu na výstavy a stoja pri výstavných stánkoch, musia byť vhodne upravení.

Dodržiavajte určený pracovný dress code a predídete zbytočným problémom na pracovisku, ktoré sa nebudú týkať vášho výkonu, ale vášho výzoru. Stačí sa držať týchto praktických rád.