Štvrtok, 23. január 2020
Jasno  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Nové obrazy dokážu zmeniť dizajn vášho bytu k lepšiemu

 Seocentrum  16. február 2019  329
Nové obrazy dokážu zmeniť dizajn vášho bytu k lepšiemu

Dekorácie nám pomáhajú zatraktívniť aj ten najnudnejší priestor a vytvoriť z nich miesto, ktoré budeme nazývať domovom. Jednou z dekorácií, ktoré v interiéri bežne mávame, sú obrazy. Dokážu zakryť nedostatky na stenách, ale ich hlavnou úlohou je dekorovať prázdne steny v miestnostiach.


Ak chcete zmeniť dizajn vášho bytu k lepšiemu, skúste to výmenou starých obrazov za nové, ešte krajšie obrazy.


Výber prispôsobujte miestnosti, kde obraz plánujete umiestniť


Nové obrazy by ste nemali vyberať bezhlavo len na základe ceny. Obraz je potrebné prispôsobiť k zariadeniu danej izby a vyberať ho podľa miestnosti, kde bude umiestnený. Ak potrebujete nové obrazy do kuchyne, vyberajte ich v sekcii obrazov do kuchyne. Nielen e-shopy, ale aj kamenné predajne takto kategorizujú ponuku obrazov. Ľahšie si tak nájdete vhodný obraz do danej miestnosti.


Do kuchyne vám odporúčame vyberať motívy z kuchyne – ovocie, zelenina, bylinky, kávové zrná. Do obývačky uprednostňujte prírodné motívy, hlavne les, lúky, stromy. Do malých obývačiek odporúčame obraz s 3D efektom, ktorý vám pomôže opticky zväčšiť malý priestor.


V obývačke vám vynikne aj viacdielny obraz, poprípade fotokoláž na plátne. Tieto obrazy odporúčame umiestniť výhradne len nad sedaciu súpravu.


Obrazy si môžete vyberať aj podľa dominantnej farby


Ak vám je jedno, aký motív bude mať váš nový obraz, obrazy si vyberajte na základe dominantnej farby. Takéto vyhľadávanie moderných obrazov vám umožnia viaceré e-shopy predávajúce moderné obrazy. Stačí zadať farbu, ktorá by mala dominovať na obraze a podľa toho vám vyfiltruje všetky obrazy v ponuke, ktoré majú práve takú farbu, akú vy hľadáte.


Takto si ľahšie nájdete obraz do miestnosti, ktorý vám bude farebne pasovať. Ušetríte veľmi veľa času.


Farebné prevedenie obrazu prispôsobujte ostatnému zariadeniu


Obrazy vám odporúčame ladiť s farebným prevedením stien, s farebným prevedením kvalitnej laminátovej podlahy a s farebným prevedením dekorácií (v obývačke s dekami, kobercami a dekoračnými vankúšmi). Ideálne, ak by farebné prevedenia rámov ladili s laminátovou podlahou.


Nové obrazy zmenia dizajn vašich izieb k lepšiemu. Nebojte sa investovať do nových ešte modernejších obrazov!