Sobota, 5. december 2020
Slnečno  6,3 °C
Mimoriadne správy

Koľko stoja dobré pánske zimné bundy – zistili sme za vás!

 maxivyber.sk   3. november 2020  588
Koľko stoja dobré pánske zimné bundy – zistili sme za vás!

Keď udrú mrazy, každý z nás potrebuje aspoň jednu teplú bundu, ktorá ho ochráni pred chladom, ľadovým vetrom a vlhkom. V obchodoch a eshopoch nájdete nespočetné množstvo rôznych druhov a dizajnov zimných búnd v rozličných cenových hladinách. Ako sa teda zorientovať v ponuke a rozhodnúť sa pre ideálnu bundu za čo najlepšie peniaze?


Aké vlastnosti by ste mali hľadať u dobrej zimnej bundy?


Na túto otázku neexistuje jedna jediná správna odpoveď. Záleží od toho, aký životný štýl vediete, či zimnú bundu potrebujete len na presuny po meste do práce, alebo ste aktívny, športovo založený človek. Ste zimomravý či skôr horkokrvný typ? Stačí vám flísová podšívka, alebo sa drkocete, i ak na sebe máte teplučký vlnený kabát? Bratislavskú zimu predsa nemôžeme porovnávať s tou na Orave, všakže...


Keď budete mať zhodnotené situácie, v akých sa chystáte zimnú bundu nosiť, môžete sa pustiť do výberu. Predtým však ešte pre istotu nazrite do skrine a zamyslite sa, k čomu si bundu budete obliekať, aby sa vám nestalo, že si kúpite síce úžasne vyzerajúcu, no absolútne nekombinovateľnú bundu k tomu, čo už máte doma.


Zimná bunda určená na šport, najmä lyžovanie a snowboardovanie, by mala mať určité funkčné vlastnosti, aby ste sa v nej cítili príjemne. Všímajte si vodný stĺpec a ďalšie technické charakteristiky.


Módne trendy verzus nadčasovosť


Ak vám záleží na planéte a nemáte chuť každý rok alebo dva absolvovať pátranie po novej bunde na zimnú sezónu, vyberte si nadčasový model z kvalitných materiálov. Vlnený kabát je stálica v šatníku štýlového muža. Poslúži vám roky. Aj keď investícia doň bude vyššia, po prepočítaní sa to naozaj oplatí a v konečnom dôsledku ešte ušetríte.


Zimná bunda alebo kabát klasického strihu v základných farbách ako čierna, tmavomodrá, alebo sivá sa tak rýchlo neopozerá, má široké využitie a nehrozí, že vyjde rýchlo z módy. Pri neustále sa meniacich trendoch je to celkom rozumný prístup, čo myslíte?


Ak vám predsa len srdce piští po najnovšom módnom trende, no cena sa vám zdá privysoká, skúste tento tip: lacnejší model vytúženej zimnej bundy môže byť výborným spôsobom, akým otestujete, či vám vyhovuje nový trend, ktorý vás zaujal. Ak áno, môžete s čistým svedomím utratiť i vyššiu sumu. A možno s ňou budete nakoniec takí spokojní, že po drahom modeli už túžiť nebudete a ušetrené peniaze miniete inak.


Je vyššia cena vždy zárukou toho, že si kupujete kvalitnú zimnú bundu?


Nie vždy platíte iba za kvalitné materiály a úchvatný dizajn. Značka takisto posúva čísla na cenovke vyššie. Priemerná cena za spoľahlivú zimnú bundu je približne 100 eur a viac, no schopná a dobre vyzerajúca zimná bunda sa dá kúpiť aj za menej, ak viete, kde nakupovať.


Pri hľadaní ideálnej zimnej bundy pre vás odporúčame neobísť Bolf. Presvedčte sa, že kvalitná a zároveň výborne vyzerajúca zimná bunda sa dá nájsť aj v príjemnej cenovej hladine. Z bohatého sortimentu si nebude mať problém vybrať milovník elegancie, ležérnej módy, ani športového štýlu.