Pondelok, 21. október 2019
Slnečno  9,6 °C
Mimoriadne správy

Dôvody, ktoré vás presvedčia, aby ste si kúpili dovolenku na Sardíniu

 Seocentrum  20. júl 2018  313
Dôvody, ktoré vás presvedčia, aby ste si kúpili dovolenku na Sardíniu

Letná sezóna je už v plnom prúde a cestovné kancelárie na Slovensku sa predbiehajú v tom, kto ponúkne lacnejší zájazd do obľúbených dovolenkových destinácií. Ak ešte stále nemáte zajednanú dovolenku, pozrite si ponuky dovoleniek na Sardíniu. Karibik Stredomoria navštevuje z roka na rok viac a viac Slovákov. Ak ste tam ešte neboli, teraz je ten správny čas zainvestovať do nezabudnuteľného zážitku. Toto sú dôvody, kvôli ktorým sa vám oplatí navštíviť práve Karibik Stredomoria.


Priezračne čisté more

Ak ste mali doposiaľ zlé skúsenosti s teplotou a kvalitou mora, práve na Sardínii nájdete priezračne čisté more aj pár metrov od brehu. V máloktorej prímorskej krajine nájdete tak krásne čisté more, ako je na Sardínii. V niektorých lokalitách dokonca žijú ohrozené morské druhy, takže sa tam dostanete len na člne bez motora. Môžeme spomenúť park Biderosa, kde nájdete aj voľne žijúce plameniaky. O plážach ako je Cala Luna, Cala Sisine, Cala Mariolu by sme mohli písať samostatnú kapitolu. Ak strávite dovolenku na Sardínii, určite navštívte aj tieto pláže, na ktoré sa dostanete len po mori.

300 slnečných dní ročne a žiaden dážď

Ak nechcete pri vstupe do mora odhŕňať trávy, ktoré na breh doniesol prúd a chcete si vychutnať krásne čisté priezračné more aj vo väčších hĺbkach, vyberte sa práve na Sardíniu. Začiatkom leta je more síce sviežejšie, ale s príchodom júla začne teplota mora stúpať. Navyše na Sardínii je až 300 slnečných dní, takže dažďa sa obávať počas hlavnej sezóny určite nemusíte.
Letnú dovolenku objednávajte čím skôr, nech sa vám ujdu dobré termíny. O Sardíniu je z roka na rok väčší záujem.

Žiaden masový turizmus

Na Sardínii nenájdete žiadne vysoké hotely s množstvom bazénov a ulice preplnené lacným tureckým tovarom. Na tomto talianskom ostrove nájdete krásne prírodné útvary, čisté pláže, žiarivý piesok, priezračne čistú vodu a miestne obchodíky s lokálnymi výrobcami. Ak hľadáte pokojné miesta a nie betónové džungle, ako mnohí nazývajú niektoré dovolenkové destinácie v Španielsku, Grécku a iných krajinách, navštívte práve Sardíniu. Čaká vás pokoj v objatí prírody.

Sardínia ponúka aj možnosť turistikovania. Nezabúdajte si však vybaviť poistenie na dovolenku. Neoplatí sa riskovať, keď vás poistenie vyjde na pár eur.

Vedeli ste, že na Sardínii je zakázané stavať vysoké hotelové komplexy do určitej výšky? Práve pre toto tu nenájdete miesta, kde sú tesne vedľa seba postavené vysoké hotelové komplexy.