Streda, 25. november 2020
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Detaily, na ktoré by ste si pri modernizácii kuchyne mali dávať pozor

 Seocentrum  17. jún 2020  206
Detaily, na ktoré by ste si pri modernizácii kuchyne mali dávať pozor

Príprava jedál a zväčša aj konzumácia – práve na toto slúži kuchyňa, kde to vždy rozvoniava. Ak vás ale čaká modernizácia kuchyne, pri plánovaní a navrhovaní novej kuchynskej linky by ste mali klásť dôraz na nadčasovosť a praktickosť.
Na ktoré detaily by ste si pri modernizácii kuchyne mali dávať pozor?


Vytvorenie zón


V kuchyni je veľmi potrebné zachovať jednotlivé zóny a zároveň ich poprepájať. V kuchyni by sa mali vytvoriť tri základné zóny, a to zóna varenia, zóna umývania a zóna odkladania potravín, čiže zóna skladovania. Tieto tri zóny by mali vytvárať pomyselný trojuholník a mali by byť navzájom prepojené. 


Akonáhle sa rozhodnete spolupracovať s kuchynským štúdiom a interiérovým dizajnérom, apelujte na zachovanie a vytvorenie dôležitých zón. Nezabúdajte ani na odkladací priestor na menej používané spotrebiče, napríklad tyčový mixér, poprípade kuchynské váhy. Ak ale nemáte kvalitné kuchynské váhy, odporúčame vám kupovať kuchynskú váhu v ponuke moderných obchodných váh. V kategórii obchodných váh nájdete spomínané kuchynské váhy.


Jednoduchá manipulácia so zásuvkami


Pri modernizácii kuchyne je veľmi dôležitá jednoduchá manipulácia so zásuvkami. Pomôcť v tom môžu funkčné zásuvkové systémy. Jednoduché otváranie, jednoduché zatváranie a tlmenie by mali byť charakteristickými znakmi kvalitných zásuvkových systémov.


Aby sa vám pri hľadaní kuchynského riadu nezadrhávali zásuvky, je potrebné nešetriť na zásuvkových systémom. Aj taký malý detail rozhoduje o to, akej kvality budú zásuvky a tým aj kuchynská linka.


Ladenie kuchynskej linky s ostatným nábytkom v kuchyni


Modernizácia kuchyne, najmä tá kompletná, si vyžaduje aj výmenu kuchynskej linky. Aby sa vám ale podarilo zariadiť si modernú kuchyňu, klaďte dôraz na ladenie kuchynskej linky s ostatným nábytkom. Vyberajte pekné kovanie na nábytok, ktoré bude ladiť ku kuchynskej linke a aj k jedálenskému stolu a stoličkám.


Kuchynská linka vždy musí ladiť s jedálenským stolom a stoličkami.


Zdroj obrázka: 

Autor: JR-stock / Shutterstock.com