Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Biele dvere nepokazia žiadny interiér. Práve naopak

 PlaCla  28. júl 2023  136  
Biele dvere nepokazia žiadny interiér. Práve naopak

Biela nie je nudná. A dokazuje to aj záujem ľudí, ktorí rekonštruujú či zariaďujú interiér, o túto farbu symbolizujúcu jednoduchosť a čistotu. Biela patrí do moderného interiéru a biele dvere sú jednoznačne najžiadanejšie interiérové dvere vôbec.


Nemusíte byť zarytý milovník minimalizmu, aby ste si zamilovali bielu farbu. Interiéru pristane. Výhodou bielej je, že nevyčnieva a dáva priestor ďalším farbám aj rôznym dezénom. Je výbornou základnou farbou, ktorá ladí k akejkoľvek podlahe – či už ide o materiál, jej farbu i štruktúru.


Začnite bielou


Zariaďujete po rekonštrukcii, sťahovaní, či úplne nové bývanie? Začnite bielou. Tá sa výborne hodí na základné prvky interiéru. Aj preto sú najčastejšie používanými oknami tie biele. Biela pristane aj základnému nábytku, ktorý vnáša do priestoru svetlo. A samozrejme na interiérové dvere. Biele dvere sú ideálne k načastejšie inštalovaným plastovým oknám, čo však rozhodne nie je ich jediná výhoda. Perfektne ladia so svetlými aj s tmavými podlahami. Jednoznačne vedú nielen štatistiku obľúbenosti, ale aj skutočných nákupov a inštalácií. Biele interiérové dvere sú proste hit a súčasne osvedčený evergreen.


Biele dvere mnohokrát inak


Nie sú biele dvere ako biele dvere. Interiérové dvere v bielom prevedení sa môžu líšiť designom, výplňami, mierou zasklenia, inštaláciou a samozrejme veľkú zmenu urobí dverné kovanie. Prekvapivo sa však s bielou klasikou v modernom dizajne nepobije klasické, hypermoderné, ani rustikálne kovanie. Každé spojenie dáva dokonalý výsledok a záleží na vás, aké si pre svoj interiér zvolíte.


Dvere v bielej farbe sú využívané v rôznych typoch interiérov. Vypadajú decentne a striedmo, takže budú nenápadnou krásou v minimalisticky zariadenom priestore, ale aj krásnym prvkom v tom tradičnom či s vintage prvkami.


Naučte sa biele dvere schovať


Nie preto, že by neboli krásne, ani preto, že by boli nudné. Urobte ich praktickými a zadovážte si posuvné biele dvere. Posuvné dvere sú veľmi praktické. Šetria drahocenný priestor a mŕtve kúty za krídlom dverí, ktoré inak nemajú využitie, dokážete takto zastaviť vhodným nábytkom, dekoráciami či kvetinami. Tie potom nezavadzajú pri otváraní dverí, ani nie sú ukryté.


Biele posuvné dvere krásne ladia so stenami. Či už sú biele a dvere sú na nich nenápadné, alebo jemne pastelové, s ktorými si biela výborne rozumie. Ale skúste aj hypermoderný štýl v sýtych farbách, s bielymi dvermi a trebárs s bielym nábytkom.


Biele dvere vedia byť nenápadné aj hrať hlavnú úlohu. Sú dôkazom, že v jednoduchosti je skutočná krása aj noblesa. Určite sa ich nebojte. S bielou farbou nejde urobiť chybu, hlavne pokiaľ ide o interiérové dvere. Smelo si ich zvoľte do ktoréhokoľvek interiéru. Nie sú kompromisom, ale veľmi často tým najlepším riešením.