Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Aké sú výhody svadby v zime?

 Seocentrum  26. august 2023  116  
Aké sú výhody svadby v zime?

Typické svadby sa väčšinou konajú v období od neskoršej jari do skoršej jesene. Toto obdobie sa aj považuje za hlavnú svadobnú sezónu. Sú však páry, ktoré láka predstava zimnej svadby. V čom sú výhody takéhoto netradičnejšieho termínu?


Všetko je lacnejšie a dostupnejšie


Pýtate sa, prečo ideme teraz ku koncu leta hovoriť o zimných svadbách? No predsa preto, aby ste tú svoju ešte stihli zorganizovať. Už túto zimu by ste sa tak mohli okrem Vianoc a darčekov pod pekným vianočným stromčekom tešiť aj na svoj veľký deň.


Aj keď svadba je v prvom rade o láske dvoch ľudí, nebudeme sa tváriť, že ide o lacnú záležitosť. Avšak ak svadbu zorganizujete v zime, ušetríte. Všetko, čo sa svadby týka, totiž v zime stojí menej, keďže nie je sezóna.


Podobne je to aj s termínmi. Napríklad svadobní fotografi sú často na hlavnú sezónu obsadení aj trištvrte roka dopredu. Cez zimu je väčšia šanca, že bude voľný ten, ktorého by ste na nafotenie svojej svadby chceli najviac. A samozrejme, týka sa to aj priestorov na svadbu, DJov a pod.


Možnosť využiť zimné motívy, menej hostí odcestovaných a lacnejšia svadobná cesta


Svadba v zimnom termíne vám otvára nové možnosti aj pri riešení výzdoby, či napríklad navrhovaní jedinečných svadobných oznámení. Ak sa pre zimnú svadbu rozhodnete, využite zimné motívy všade, kde sa bude dať.


Hlavná svadobná sezóna sa z veľkej časti kryje so sezónou dovoleniek. Treba preto očakávať, že nie všetci hostia vaše pozvanie príjmu. V zime je väčšia šanca, že nikto z pozvaných hostí nebude počas konania svadby niekde na dovolenke.


A keď už sme pri dovolenkách, čo svadobná cesta? Aj tu má svadba, resp. svadobná cesta v zime výhodu. Rôzne aj exotické destinácie, do ktorých by ste možno za normálnych okolností nešli kvôli vysokej cene, je možné mimo hlavnej sezóny navštíviť výhodnejšie.


Zdroj obrázka: Stock.adobe.com
Autor: IVASHstudio