Streda, 18. február 2026
Mimoriadne správy
- Pellegrini odchádza na AI samit v Indii, rokovať bude aj s indickým predsedom vlády a prezidentkou
- Čínsky minister zahraničia vyzval Kanadu, aby spolupracovali a zabránili USA v zasahovaní do ich záležitostí
- Kallasová odmietla kritiku Európy od Rubia, Moskva musí byť zodpovedať za vojnové zločiny
- Navaľnyj mal zomrieť po podaní silného toxínu, Británia avizuje ďalšie kroky voči Moskve
- Maďarský premiér Viktor Orbán plánuje „očistiť spoločnosť“ od svojich protivníkov, Magyara označil za bruselskú bábku
Zlá správa pre nadšencov piva, tohtoročný Oktoberfest zrušili pre pandémiu
21.4.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s pandémiou koronavírusu v Nemecku zrušili tohtoročný mníchovský Oktoberfest. Zrušenie tradičnej oslavy piva, ktorá sa mala konať od 19. septembra do 4. októbra, podčiarkuje očakávania, že návrat k "bežnému životu" potrvá ešte veľmi dlho. Oktoberfest do hlavného mesta Bavorska každoročne pritiahne zhruba šesť miliónov návštevníkov.
Riziko je privysoké
"Zhodli sme sa, že riziko je privysoké," vyjadril sa v utorok bavorský premiér Markus Söder po stretnutí so starostom Mníchova.
Dodal pritom, že na Oktoberfeste nie je možné dodržiavať sociálne odstupy ani mať ochranné masky. Prítomnosť návštevníkov z celého sveta tiež zvyšuje riziko opätovného zavlečenia nákazy.
Mníchovský starosta Dieter Reiter poznamenal, že je to pre neho emocionálne zložitý moment a "samozrejme, je to ekonomicky zložitý moment pre naše mesto".
Viac o téme Koronavírus
Podujatie bolo viackrát zrušené
V Nemecku sú v súčasnosti podujatia s veľkým publikom zakázané najmenej do konca augusta.
Krajina síce začala s postupným uvoľňovaním reštrikcií, keď napríklad povolila otvorenie malých obchodov, no zatiaľ nie je jasné, kedy budú môcť zákazníkov opäť privítať aj bary a reštaurácie.
Oktoberfest dosiaľ zrušili len počas dvoch svetových vojen, v čase hyperinflácie v Nemecku v roku 1923 a v súvislosti s dvoma epidémiami cholery v rokoch 1854 a 1873, informuje nemecká tlačová agentúra DPA.
Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu
Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Októberfest
Zdroj: Webnoviny.sk - Zlá správa pre nadšencov piva, tohtoročný Oktoberfest zrušili pre pandémiu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Únia výtvarníkov žiada ministerstvo kultúry o kompenzácie na zmiernenie dôsledkov pandémieNasledujúci článok
Spotify umožní fanúšikom darovať peniaze priamo interpretom
Navaľnyj mal zomrieť po podaní silného toxínu, Británia avizuje ďalšie kroky voči Moskve
Kallasová odmietla kritiku Európy od Rubia, Moskva musí byť zodpovedať za vojnové zločiny
Čínsky minister zahraničia vyzval Kanadu, aby spolupracovali a zabránili USA v zasahovaní do ich záležitostí