Nedeľa, 8. február 2026
Mimoriadne správy
- Šimkovičová absolvovala pracovnú návštevu Maďarska, s Machalom sa zúčastnili na otvorení osláv – FOTO
- Washington údajne pripravuje krízový scenár pre Irán, v hre je aj dočasná vláda
- Severokórejský režim pripravuje kľúčové politické podujatie, zjazd sa uskutoční po 5 rokoch
- Berlín zaplnili iránski odporcovia režimu, demonštrovali proti krvavému potláčaniu protestov
- Korunu francúzskej cisárovnej ukradnutú počas vlaňajšej lúpeže v Louvri sa podarí zachrániť
Vo veku 49 rokov zomrel výtvarník Erik Binder, obrazy vystavoval po celom svete
9.6.2023 (SITA.sk) - Vo veku 49 rokov zomrel 5. júna výtvarník Erik Binder. Slovenská národná galéria (SNG) uviedla, že zomrel náhle, na následky dlhodobého ochorenia. SNG to uvádza na svojej webstránke.
Binder vyštudoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. Vystavoval po celom svete, a to kolektívne i samostatne. „Dvakrát vystavoval v pavilóne Českej a Slovenskej republiky na 48. a na 50. Bienále v Benátkach v rokoch 1999 a 2003. V roku 2021 mu Slovenská národná galéria usporiadala samostatnú výstavu Avatsýv. Labyrint Erika Bindera," uviedla SNG.
Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk - Vo veku 49 rokov zomrel výtvarník Erik Binder, obrazy vystavoval po celom svete © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Cestujte a spoznajte výnimočné slovenské Pralesy. Aj život v nichNasledujúci článok
Zomrel herec Treat Williams, osudnou mu bola nehoda na motorke
Pellegrini odcestoval do Milána, zúčastní sa na otvorení zimných olympijských hier
Podujatie Naše Mesto oslavuje 20 rokov dobrovoľníckej pomoci po celom Slovensku, zapoja sa tisícky firiem
Finančná správa likviduje milión fliaš nezdaneného alkoholu, podnikla tiež kroky voči bývalému vedeniu – VIDEO