Piatok, 29. máj 2020
Zamračené  10,2 °C
Mimoriadne správy

V Londýne rozdali televízne ceny BAFTA, trofej si odniesol aj herec Benedict Cumberbatch

 Webnoviny  13. máj 2019  51
V Londýne rozdali televízne ceny BAFTA, trofej si odniesol aj herec Benedict Cumberbatch

BRATISLAVA 13. mája (WebNoviny.sk) - Nedeľnému udeľovaniu televíznych cien Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) dominoval seriál Na muške (2018).

Trofej si odniesol aj Benedict Cumberbatch


Projekt získal cenu pre najlepší dramatický seriál, Jodie Comer vyhlásili za najlepšiu herečku a Fionu Shaw za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Benedict Cumberbatch si na konto pripísal trofej pre najlepšieho herca, a to za stvárnenie titulnej postavy v seriáli Patrick Melrose (2018), ktorý získal cenu pre najlepšiu minisériu.

Najlepším hercom vo vedľajšej úlohe je Ben Whishaw, ktorý si uznanie zaslúžil vďaka výkonu v seriáli Škandál po anglicky (2018).

Najvyššie ocenenie získala novinárka


Jessica Hynes dostala cenu za rolu v komediálnom seriáli There She Goes (2018), Steve Pemberton zas vďaka komediálnemu projektu V čísle 9 (2014). Najlepším televíznym filmom je dráma Killed by My Debt (2018).

Počas slávnostného večera, ktorý sa konal v londýnskej Royal Festival Hall, udelili aj najvyššie ocenenie Fellowship. Získala ho novinárka Joan Bakewell.

Viac k témam: udeľovanie cien BAFTA
Zdroj: Webnoviny.sk - V Londýne rozdali televízne ceny BAFTA, trofej si odniesol aj herec Benedict Cumberbatch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.