Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  25,5 °C
Mimoriadne správy

Netflix sfilmuje príbeh futbalistov, ktorí uviazli v jaskyni v Thajsku na viac ako dva týždne

 Webnoviny   2. máj 2019  41
Netflix sfilmuje príbeh futbalistov, ktorí uviazli v jaskyni v Thajsku na viac ako dva týždne

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) - Spoločnosť Netflix si zabezpečila práva na nakrútenie minisérie o záchrane 12 mladých futbalistov a ich trénera zo zatopenej jaskyne na severe Thajska. Futbalisti sa dostali na titulné stránky svetových novín, keď v júni 2018 uviazli v jaskyni na viac než dva týždne.

Dažde jaskyňu zatopili


Pripravovanú minisériu o nich budú režírovať filmári Jon M. Chu a Nattawut "Baz" Poonpiriya. „Príbeh kombinuje veľa jedinečných miestnych a univerzálnych tém, ktoré spojili ľudí v celom svete,“ uviedla zástupkyňa Netflixu Erika Northová.

Dvanásť chlapcov vošlo spolu so svojím trénerom 23. júna minulého roku po futbalovom tréningu do jaskyne Tham Luang, monzúnové dažde však rýchlo zatopili chodby a znemožnili im dostať sa von. O desať dní neskôr ich našli britskí potápači.

Operácia trvala tri dni


Riskantná záchranná operácia, ktorá sa skončila 10. júla, trvala tri dni. Chlapcov a ich trénera museli postupne jedného po druhom previesť zložitým jaskynným systémom vrátane chodieb, ktoré boli až po strop zaplavené vodou.

Na tento účel sa chlapci predtým učili základy potápania, hoci s ním dovtedy nemali žiadne skúsenosti.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Netflix
Zdroj: Webnoviny.sk - Netflix sfilmuje príbeh futbalistov, ktorí uviazli v jaskyni v Thajsku na viac ako dva týždne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.