Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Znižovanie administratívnej záťaže podnikateľov bude pokračovať aj v tomto roku a nemá to byť len o Kilečkách

 Webnoviny  14. január 2023  156  
Znižovanie administratívnej záťaže podnikateľov bude pokračovať aj v tomto roku a nemá to byť len o Kilečkách

14.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo hospodárstva SR plánuje aj v roku 2023 pokračovať v debyrokratizácii podnikateľského prostredia.

Ako ďalej v rámci svojich plánov na aktuálny rok uviedol štátny tajomník rezortu Peter Švec, známe sú tzv. Kilečká, určite však chcú nájsť aj iné možnosti, ako znižovať rôzne typy zátaží.

„Mojou ambíciou je pripraviť barometer kvality podnikateľského prostredia v spolupráci s externými organizáciami a inštitúciami, aby sme mali zrkadlo toho, ako je vnímané podnikateľské prostredie," načrtol štátny tajomník.

Inovačný ekosystém


Za výzvu v tomto roku označil aj oživenie a skvalitnenie inovačného ekosystému na Slovensku.

„Aby sme premenili prostredie na čo najviac proinovačné a aby nové nápady mali miesto tak v priemysle, ako aj vo verejnom živote," doplnil.

Strategické investície


Švec chce taktiež sfunkčniť medzirezortnú skupinu pre strategické investície, ktorej cieľom je efektívne vytvárať prostredie pre nové investície.

„Aby sme to otočili v tom zmysle, že nie investori budú naháňať nás s meškajúcimi termínmi, ale že my sami si budeme kontrolovať naše úlohy a záväzky voči investorom, aby sa cítili vítaní," skonštatoval.

Viac k témam: Byrokracia, Podnikateľské prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk - Znižovanie administratívnej záťaže podnikateľov bude pokračovať aj v tomto roku a nemá to byť len o Kilečkách © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.