Piatok, 7. máj 2021
Oblačno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Znížili energetickú náročnosť budovy škôlky, Trenčín na rekonštrukciu použil aj štátnu pôžičku

 Webnoviny  12. december 2020  51
Znížili energetickú náročnosť budovy škôlky, Trenčín na rekonštrukciu použil aj štátnu pôžičku

12.12.2020 (Webnoviny.sk) - Mesto Trenčín medzi prvými využilo možnosť čerpania návratnej bezúročnej finančnej pomoci od štátu, z celkovej sumy 1 280 520 eur použilo viac ako tretinu na vynovenie dvoch materských škôl (MŠ).

Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, výrazná rekonštrukcia sa uskutočnila v MŠ na ulici M. Turkovej, stavbári pracovali aj v MŠ na ulici J. Halašu, kde vymenili okná a dvere za takmer 175-tisíc eur.

Budova predškolského zariadenia na ulici M. Turkovej má už viac ako 50 rokov. "Rekonštrukcia strechy, výmena okien a dverí i zateplenie všetkých piatich objektov materskej školy sa začali na prelome augusta a septembra. Dnes sú práce, vďaka ktorým sa odstránili systémové poruchy a znížila energetická náročnosť celého objektu, ukončené. Investícia dosahovala necelých 270-tisíc eur," uviedla Ságová.

Štátnu bezúročnú pôžičku využili v Trenčíne aj na ďalšie investície, akými boli napríklad oprava Javorinskej ulice či rekonštrukcia mládežníckych hokejových šatní na zimnom štadióne. So splácaním návratnej finančnej pomoci začne samospráva v zmysle zmluvy v roku 2024.

Viac k témam: rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk - Znížili energetickú náročnosť budovy škôlky, Trenčín na rekonštrukciu použil aj štátnu pôžičku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.