Piatok, 12. júl 2024
Slabý dážď  18,3 °C
Mimoriadne správy

Zisk štátnej lotériovej spoločnosti Tipos vlani vzrástol o viac než štvrtinu a presiahol 24 miliónov eur

 Webnoviny   6. apríl 2023  191  
Zisk štátnej lotériovej spoločnosti Tipos vlani vzrástol o viac než štvrtinu a presiahol 24 miliónov eur

6.4.2023 (SITA.sk) - Národná lotériová spoločnosť Tipos dosiahla v minulom roku zisk 24,1 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa účtovnej závierky znamená nárast o 27 %.

Rok predtým totiž evidovala zisk 18,9 mil. eur. Tržby vlani narástli o 29 % na 1,27 mld. eur. Tie v poslednom desaťročí kontinuálne každý rok rastú.

Už pri výsledkoch za rok 2021 firma vyjadrila spokojnosť. Podľa nej výrazný rast obratu a zisku naštartovali v roku 2020. Napriek pandémii, počas ktorej výrazne utrpela predajná sieť, si dokázali udržať stabilné miesto na trhu.

Firma totiž v začiatkoch pandémie COVID-19 utrpela podnikateľské straty najmä pre zatvorenie drvivej väčšiny predajnej siete. Vďaka opatreniam sa im však nakoniec podarilo dobehnúť pôvodné straty.


Firma Tipos je obchodná spoločnosť so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu. Slovenská republika je ako akcionár zastúpená Ministerstvom financií SR. Spoločnosť vznikla na prelome rokov 1992 a 1993.Viac k témam: Hospodárske výsledky, účtovná závierka
Zdroj: SITA.sk - Zisk štátnej lotériovej spoločnosti Tipos vlani vzrástol o viac než štvrtinu a presiahol 24 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.