Streda, 12. máj 2021
Zamračené  9,7 °C
Mimoriadne správy

Zisk automobilky Ferrari v druhom kvartáli klesol o 95 percent

 Webnoviny   4. august 2020  142
Zisk automobilky Ferrari v druhom kvartáli klesol o 95 percent

4.8.2020 (Webnoviny.sk) - Zisk talianskej automobilky Ferrari v druhom kvartáli takmer na minimum zredukovalo dočasné zastavenie produkcie a dodávok v dôsledku pandémie koronavírusu.

Dodávky vozidiel klesli o polovicu


Automobilka za apríl až jún vykázala čistý zisk v objeme 9 mil. eur, čiže v porovnaní s rovnakým kvartálom minulého roka oslabil o 95 percent.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Dodávky vozidiel Ferrari klesli o polovicu na 1 389 vozidiel z úrovne 2 671 áut v rovnakom období pred rokom. Tržby firmy sa znížili o 42 percent na 571 mil. eur.

Zhoršenie prognózy celoročných príjmov


Dodávky áut Ferrari na európskom trhu oslabili o 41 percent, na trhoch Severnej a Južnej Ameriky sa zmenšili o 53 percent a v Číne klesli o 91 percent.

Taliansky výrobca športových automobilov produkciu úplne obnovil 8. mája. Zhoršil však svoju prognózu celoročných príjmov na sumu 3,4 mld. eur z pôvodne odhadovaných 3,6 mld. eur.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, zisk
Zdroj: Webnoviny.sk - Zisk automobilky Ferrari v druhom kvartáli klesol o 95 percent © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.