Štvrtok, 11. jún 2026
Mimoriadne správy
- Po uvoľnení pravidiel na Facebooku v USA prudko pribudli vyhrážky politikom
- Airbus predstaví nový projekt stíhačky po kolapse francúzsko-nemeckého FCAS-u
- Študent tri roky zbieral fľaše a plechovky. Do obchodu ich priniesol viac ako 7 000, peniaze venuje na charitu
- Trump pohrozil Iránu, že za zdržovanie mierových rokovaní bude musieť zaplatiť
- Muž po útoku nožom prišiel o oko. Belfast následne zachvátili protiimigračné nepokoje – VIDEO
Zamestnávateľom pribudnú povinnosti, Mikas chce zabrániť šíreniu COVID-19 v pracovných kolektívoch
Webnoviny 14. august 2020 749
14.8.2020 (Webnoviny.sk) - Zamestnávatelia budú od septembra pravdepodobne povinní zamedziť vstupu zamestnancov z rizikových krajín do všetkých prevádzok a na pracoviská. A to v prípade, ak nebudú mať potvrdenie o ich registrácii na regionálnom úrade verejného zdravotníctva a o negatívnom teste na ochorenie COVID-19.
Nárast pozitívnych prípadov
O možnom zavedení tohto opatrenia v súvislosti s nástupom druhej vlny pandémie koronavírusu informoval po rokovaní konzília odborníkov na úrade vlády hlavný hygienik SR Ján Mikas.
"Je to z dôvodu toho, že do firiem sa dostávajú ľudia, ktorí častokrát prichádzajú z rizikových krajín, zanesú infekciu do kolektívu a následne enormne narastá počet pozitívnych prípadov," povedal Mikas.
Je to v záujme zamestnávateľov
"Samozrejme, potrebujeme komunikovať so zamestnávateľmi a s firmami. Je to najmä v ich záujme, aby ich zamestnanci boli zdraví, aby nemuseli rušiť určité prevádzky, alebo určité zmeny," upozornil.
Počas budúceho týždňa by podľa neho o spomínanom opatrení mali diskutovať, aby sa zamestnávatelia na to mohli pripraviť.
Viac o téme: Koronavírus
"Po skončení pandemickej komisie vlády (v utorok 11. augusta - poz. SITA) sme vyzvali zamestnávateľov a prevádzkovateľov veľkých firiem, aby aktualizovali svoje pandemické plány, krízové plány. Aby sa nachystali na zvýšený počet pozitívnych prípadov na Slovensku, prípadne na zvýšený počet prípadov COVID-19 u svojich zamestnancov," pripomenul hlavný hygienik Ján Mikas.
Viac k témam: COVID-19, hlavný hygienik SR, Koronavírus, zamestnávateľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávateľom pribudnú povinnosti, Mikas chce zabrániť šíreniu COVID-19 v pracovných kolektívoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump povedal, že mierová dohoda s Iránom by sa mohla dosiahnuť do dvoch alebo troch dní
Tarot, mágia a kráľovské tajomstvá... Fantasy novinka, o ktorej budú hovoriť všetci
Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu