Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  3,6 °C
Mimoriadne správy

Zamestnávateľom pribudnú povinnosti, Mikas chce zabrániť šíreniu COVID-19 v pracovných kolektívoch

 Webnoviny  14. august 2020  123
Zamestnávateľom pribudnú povinnosti, Mikas chce zabrániť šíreniu COVID-19 v pracovných kolektívoch

14.8.2020 (Webnoviny.sk) - Zamestnávatelia budú od septembra pravdepodobne povinní zamedziť vstupu zamestnancov z rizikových krajín do všetkých prevádzok a na pracoviská. A to v prípade, ak nebudú mať potvrdenie o ich registrácii na regionálnom úrade verejného zdravotníctva a o negatívnom teste na ochorenie COVID-19.

Nárast pozitívnych prípadov


O možnom zavedení tohto opatrenia v súvislosti s nástupom druhej vlny pandémie koronavírusu informoval po rokovaní konzília odborníkov na úrade vlády hlavný hygienik SR Ján Mikas.

"Je to z dôvodu toho, že do firiem sa dostávajú ľudia, ktorí častokrát prichádzajú z rizikových krajín, zanesú infekciu do kolektívu a následne enormne narastá počet pozitívnych prípadov," povedal Mikas.

Je to v záujme zamestnávateľov


"Samozrejme, potrebujeme komunikovať so zamestnávateľmi a s firmami. Je to najmä v ich záujme, aby ich zamestnanci boli zdraví, aby nemuseli rušiť určité prevádzky, alebo určité zmeny," upozornil.

Počas budúceho týždňa by podľa neho o spomínanom opatrení mali diskutovať, aby sa zamestnávatelia na to mohli pripraviť.

Viac o téme: Koronavírus


"Po skončení pandemickej komisie vlády (v utorok 11. augusta - poz. SITA) sme vyzvali zamestnávateľov a prevádzkovateľov veľkých firiem, aby aktualizovali svoje pandemické plány, krízové plány. Aby sa nachystali na zvýšený počet pozitívnych prípadov na Slovensku, prípadne na zvýšený počet prípadov COVID-19 u svojich zamestnancov," pripomenul hlavný hygienik Ján Mikas.

Viac k témam: COVID-19, hlavný hygienik SR, Koronavírus, zamestnávateľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávateľom pribudnú povinnosti, Mikas chce zabrániť šíreniu COVID-19 v pracovných kolektívoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.