Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Zamestnávatelia žiadajú Remišovú o stiahnutie politického veta, od vlády chcú ruskú vakcínu

 Webnoviny  19. február 2021  46
Zamestnávatelia žiadajú Remišovú o stiahnutie politického veta, od vlády chcú ruskú vakcínu

19.2.2021 (Webnoviny.sk) - Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ SR) žiada podpredsedníčku vlády Veroniku Remišovú o okamžité stiahnutie politického veta. Následne žiada vládu, aby v čo najkratšom čase zabezpečila nákup a dodávku ruskej vakcíny.

Viac o téme: KoronavírusAko uviedla asociácia v tlačovej správe, politickú blokáciu Veroniky Remišovej a následné rozhodnutie vlády neschváliť nákup ruskej vakcíny Sputnik V prijala „s veľkým znepokojením“. Kvalifikácia ministerky podľa AZZZ SR nie je predpokladom na spochybňovanie rozhodnutia odborníkov pandemickej komisie.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína„Zamestnávatelia by namiesto pravidelného pretestovávania zamestnancov radšej investovali do vakcinácie a zamestnancom ponúkli očkovanie. To je momentálne jediná cesta k otvoreniu ekonomiky, uvoľňovaniu opatrení a návratu do normálneho života,“ uviedol viceprezident asociácie Rastislav Machunka.

Doplnil, že zamestnávatelia žiadajú vládu, aby na pondelňajšie zasadnutie Hospodárskej a sociálnej rady SR zaradila bod o registrácii a dodávke ruskej vakcíny Sputnik V.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, politické veto, Sputnik V, zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia žiadajú Remišovú o stiahnutie politického veta, od vlády chcú ruskú vakcínu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.