Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,7 °C
Mimoriadne správy

Zamestnávatelia vítajú možné výdavky na podporu ekonomiky, pomohli by firmy zachrániť pred bankrotom

 Webnoviny   1. apríl 2021  47
Zamestnávatelia vítajú možné výdavky na podporu ekonomiky, pomohli by firmy zachrániť pred bankrotom

1.4.2021 (Webnoviny.sk) - Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR víta stanovisko Rady pre rozpočtovú zodpovednosť o možnom vládnom výdavku na podporu ekonomiky, ktorý by v tomto roku mohol dosiahnuť až takmer dve miliardy eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Asociácia totiž so znepokojením sleduje negatívne dopady koronakrízy. Niektoré sektory už skoro rok podľa nich prežívajú v červených číslach a hrozí, že by nemuseli túto krízu prežiť a stratili by sa z produkčnej kapacity našej ekonomiky.

Ak niektoré z opatrení štátnej pomoci firmám pomohli, je to podľa asociácie dobrá správa. Netreba však podľa nich zabúdať, že mnohé firmy sú nie vlastnou vinou v existenčných problémoch, preto im treba adekvátne pomôcť. Uvedeným stimulom by sa zamedzilo prípadnému bankrotu životaschopných firiem, čo sa v budúcnosti ekonomike vráti.

Napríklad sektor cestovného ruchu, ktorý je výrazne postihnutý, by sa hneď po skončení krízy a zlepšení situácie mohol zapojiť do vytvárania HDP. „Tým, že by išlo o jednorazový stimul, tak z pohľadu dlhodobej udržateľnosti verejných financií, bude veľmi lacný, matematicky len na úrovni 0,03 % HDP," povedal prezident AZZZ SR Tomáš Malatinský.

Viac k témam: cestovný ruch, COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, ekonomika SR, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia vítajú možné výdavky na podporu ekonomiky, pomohli by firmy zachrániť pred bankrotom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.