Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Zamestnávatelia robia v mesačných výkazoch pravidelne chyby, Sociálna poisťovňa ukázala niektoré z nich

 Webnoviny  19. február 2021  58
Zamestnávatelia robia v mesačných výkazoch pravidelne chyby, Sociálna poisťovňa ukázala niektoré z nich

19.2.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa odhalila pri kontrole mesačných výkazov poistného za január tohto roka časté chyby zamestnávateľov. Výkaz od zamestnávateľa pri nesprávnom uvedení identifikačného čísla právneho vzťahu zamestnanca skončí ako výkaz s chybou registrácie a zostane neakceptovaný. Sociálna poisťovňa na to upozornila v tlačovej správe.

"Neakceptované výkazy potom nie sú v elektronických službách Sociálnej poisťovne spracované," uviedla poisťovňa. Problém je, ak zamestnávateľ neuviedol rodné číslo zamestnanca, ktoré patrí medzi základné údaje. "Na to, aby bol výkaz za január 2021 spracovaný, je potrebné, aby si zamestnávateľ skontroloval a opravil možné chyby registrácie," dodala Sociálna poisťovňa.

Viac k témam: chyby, mesačný výkaz, zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia robia v mesačných výkazoch pravidelne chyby, Sociálna poisťovňa ukázala niektoré z nich © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.